Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Logo Hataların Çözümü / ERP / 2.08.00.01 ERP Patch Duyurusu | Tuzla Bilgisayar

2.08.00.01 ERP Patch Duyurusu | Tuzla Bilgisayar

2.08.00.01 ERP Patch Duyurusu

04 Ağustos 2011 tarihinde aşağıdaki konularda düzeltme içeren ERP patch yayımlanmıştır. Yayımlanan patch tüm ERP ürünleri için geçerli olup tek bir patch’dir. Patch yüklenmesi versiyon değişimi gibi Setup.Exe çalıştırılarak yapılmaktadır. Patch yeni bir versiyon veya versiyon değişimi değildir, sadece 2.08.00.00 sürümünün üzerine yüklenebilmektedir, farklı versiyonların üzerine yüklenmemelidir. Patch dosyalarınaftp://download.logo.com.tr/Windows/ERP/GUNCEL/ERP_PATCH/2.08.00.01_Patch/ adresinden veya dokümanda belirtilen linklerden erişebilirsiniz.

Genel Uyarılar : 

• Genel Tablo Yönetimi altından daha önce oluşturulmuş ve kullanılan tablolar var ise güncelle işlemi yapınız. Genel Tablo Yönetimi tablolarının güncelleme işlemini, firma güncelleme işleminden önce yapınız.
• 1.7x.xx,1.8x.xx versiyonlarından geçişlerde “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi yapılmalıdır.
• Firmaya ait dönemler için Veri Tabanı Araçları oluşturulmalıdır.
• Güncelleme işlemi istenirse bütün firmalar için toplu olarak başlatılabilir.
• Unity Objects ve OD kullanımı mevcut ise bu sürüme uygun araçlar update edilmelidir. 

1.88.xx.xx Versiyonuna Geçiş İçin Uyarılar : 

• 1.87.xx.xx versiyonunda muhasebe bağlantı kodlarını yeniden tanımlayıp, 1.88.xx.xx sürümüne versiyon değişimi yapacak olanların ” tabloları sürüme göre güncelleme “ işlemi öncesinde aşağıdaki queryyi tüm firmaları için ayrı ayrı çalıştırmaları gerekmektedir.

CREATE TABLE [dbo].[LG_XXX_ACCCODESTMP](
[FIRMNR] [int] NULL
) ON [PRIMARY]

1.8x.xx.xx Versiyonlarına Geçişler İçin Uyarılar : 

• 1.8x.xx versiyonuyla birlikte programda performans arttırımı sağlamak amacıyla STFICHE, PRCLIST, PAYTRANS, L_LDOCNUM, KSLINES, EMUHACC, SRVCARD, CLCARD, INVDEF, SPECODES tablolarına yeni indexler eklenmiştir. “Tabloları Sürüme Göre Güncelle” işlemi sırasında eklenecek yeni indexlerden dolayı güncelleme uzun sürebilir. Ayrıca yeni indexlerle birlikte veritabanı tarafında bu tablolarda tutulan bilgi sayılarına bağlı olarak bir büyüme olabilir.

• 1.8x.xx versiyonlarıyla birlikte yeni eklenen özelliklerden dolayı veritabanı tarafına yeni tablolar eklenmektedir. Banka kredi takibi, Kasa ve Bankada kur farkı hesaplaması ve Kasada döviz takip edilmesi gibi özelliklerle ilgili eklenen alanlara bilgi dokümanlarından bakılabilir.

• Unity 1.84.00 versiyonu ile birlikte IK-Unity personel entegrasyonunda her iki ürün için güncel versiyona geçiş gerekliliği ortadan kalkmıştır.1.84.00 versiyonundan itibaren tanımlı personel muhasebe kodları içeriğine göre entegrasyon yapılacaktır. Bu özellik IK 3.7.4. versiyonu ve sonrası için geçerli olacaktır. 

1.86.00.00 Versiyonuna Geçişler İçin Uyarılar : 

• 1.86.00.00 versiyonunda Logo-Garanti entegrasyonu ile, bankacılık işlemlerinin
Garanti Bankası hizmet sözleşmesinde yer alan yetkilendirmeye uygun olarak
gerçekleştirilmesi sağlanmıştır.Bu özelliğin çalışabilmesi için versiyon değişimlerinde Microsoft.NET Framework 2.0’ın tüm terminallerde yüklü olması gerekmektedir.Versiyon değişiminden sonra sistem İşletmeni yada program çalıştırılmak istendiğinde Microsoft.NET Framework 2.0’ın otomatik olarak yüklenmesini sağlayacak link açılacaktır. Bu linkin çalışabilmesi için terminallerde İnternet bağlantısının aktif olması gerekmektedir.Logo-Garanti Entegrasyonu kullanmayacak kullanıcıların Sistem işletmeni- Kullacılar- Eklenti Yetkilerin’den “Garanti Bankası(2009)” eklenti yetkisi kaldırılmalıdır.

• 1.86.00.00 versiyonu ile birlikte Connect versiyon değişimleri, kullanılan ticari paketin versiyon değişimleri ile birlikte yapılacak ve Logo Connect konfigurasyon bilgileri ticari sistem klasörüne kopyalanacaktır. Connect Hizmet sözleşmeleri güncelleneceğinden versiyon değişiminde ilgili terminalde İnternet bağlantısının aktif olması gerekmektedir.Detaylı bilgi için bu sürüme ait bilgi dokümanı incelenmelidir.

• 2.00 sürümü öncesindeki sürümlerden geçiş yapan kullanıcılarımız versiyon değişimi yapmadan önce tüm ek paket ve kullanıcı arttırımları yüklemeli sonrasında versiyon değişimlerini yapmalı.

2.04.00.00 versiyonundan önceki versiyonlardan geçişler için uyarılar :

Veritabanı mimarisinde değişiklik yapılmıştır.Yapılan düzenlemeler doğrultusunda SEQ tabloları kullanımdan kaldırılmış, tablolar identity özelliğine dönüştürülmüştür. Tabloların identıty özelliğine dönüştürülmesi işlemi Genel tablolar için Sistem İşletmenine girişte ve Genel Tablo Yönetimi Güncellenerek, Firma tabloları içinse firmalar üzerinde tabloların sürüme göre güncellenmesi işlemiyle yapılacaktır.Firma tablolarının güncellenmesi önceki versiyon geçişlerine göre biraz daha uzun sürebilir, işlemi yarıda kesmeyiniz. 2.04 versiyona geçiş işleminde IDENTITY güncelleme sırasında program haricinde eklenmiş olan INDEX ler silinebilir bu yüzden geçişten önce kullanıcılar tarafından eklenmiş olan index lerin yedeği alınarak geçiş sonrasında tekrar oluşturulmalıdır. Geçiş öncesinde, veri tabanında SCHEMABINDING kullanılarak oluşturulmuş view lar var ise bu viewslar silinmelidir. Identity geçişinden sonra eski sürüm programlarla Identity geçişi yapılan veritabanına bağlantı mümkün olmayacaktır. Tüm firmalar geçilmese dahi ortak tabloların yapısı değişecek ve SEQ uzantılı tablolar silinecektir. SEQ uzantılı tabloların olmaması eski sürümlerde datanın kullanılamayacak olması anlamına gelir.

Bu patch içerisinde yapılan maddeler aşağıda listelenmiştir :

01- Cari hesap virman fişinin banka hareketlerine yansımaması sağlandı.

02- Kayıt numara şablonunda Organizasyon tanımlarında İşyeri kullanıldığı zaman numara gelmiyordu, düzeltildi.

03- Muhasebe fişinde değiştir kaydet yapıldığında “Fişlerde Hatalı Hesaplar Seçilmiş” mesajı alınıyordu, düzeltildi.

04- Kasa İşlemlerine ait kayıt numaralama şablonunun kart kodu 3 karakter fazla olduğunda ‘Kasa İşlemleri İçin Uygun Fiş No Oluşturulamadı’ hatası alınıyordu, düzeltildi.

05- Muhasebe Fişleri Listesi’nde (Browser) filtre bölümünde İşyeri filtresi altında kullanıcı adları geliyordu, düzeltildi.

06- 2.08.00.00 versiyona geçildikten sonra programa girişte kullanıcı şifresini kabul etmiyordu, düzeltildi.

07- İzle Menüsünden şifre değişikliği yapılan kullanıcılarda tekrar şifre değiştirilmek istendiğinde “Şifre Kullanıcıya Ait Değildir” mesajı alınıyordu, düzeltildi.

08- Sabit kıymete  gider artışı yapıldıktan sonra satış işlemi yapıldığında  satış faturası muhasebe kodları penceresinde sabit kıymet maliyeti, gider yansıtılmamış tutar üzerinden hesaplanıyordu, düzeltildi.

09- Alternatif amortisman hesaplamasında muhasebeleşmiş işareti konulduktan sonra dönemlerde  yapılan amortisman hesaplamasında yıllık amortisman yanlış hesaplanıyordu,düzeltildi. sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla BilgisayarGökyüzü Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top