Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Android / 6 GB RAM ve kavisli ekran: Vivo Xplay 5
6 GB RAM ve kavisli ekran: Vivo Xplay 5

6 GB RAM ve kavisli ekran: Vivo Xplay 5

 

Çinli üretici Vivo genellikle ürettiği ince akıllı telefonlarla biliniyor. İnceliğe rağmen performanstan ödün vermeyen üretici 1 Mart tarihine Xplay 5 modelini duyuracak, ancak sızıntılar model hakkında bir çok bilgiyi de gün yüzüne çıkardı.

Akıllı telefon ilk bakışta tasarımıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Metal kasaya sahip Xplay 5 aynı zamanda Samsung’un Edge modellerinde gördüğümüz gibi kavisli kenarlara sahip. Bu kavislerde ne tür özelleştirmeler yapılacak bilmiyoruz ancak görsellerde göründüğü kadarıyla bildirim çubuğu bu alana taşınabiliyor. Diğer bir yandan telefonun arka kısmındaki parmak izi okuyucu da kendini belli ediyor. Sanal tuş yerine kapasitif butonları tercih eden Vivo ekran/kasa oranında da oldukça iddialı görünüyor.

 
Akıllı telefonun görünümü kadar teknik özellikleri de dikkat çekici. 6″ boyutunda ve 2K çözünürlükte ekranın yer alacağı Xplay 5’e Snapdragon 820 çipseti eşlik edecek. Android tarafında şu an için en güçlü oyuncu olan Snapdragon 820’yi ise 6 GB sistem belleği destekleyecek. Günümüz akıllı telefonlarında genellikle 3-4 GB bellek seviyelerini görüyoruz ancak Xplay 5 bu seviyeyi önemli ölçüde yukarı geçecek gibi görünüyor. Sızdırılan diğer özelliklerde 4100 mAh batarya, 16 MP arka ve 8 MP ön kamera göze çarpıyor.
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top