Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Apple Watch / Akıllı saatler ilk defa klasik Swiss saatleri geride bıraktı
Akıllı saatler ilk defa klasik Swiss saatleri geride bıraktı

Akıllı saatler ilk defa klasik Swiss saatleri geride bıraktı

Belirli standartlar ve kanunlar dahilinde üretilen, üreticilerin son kontrolünü İsviçre’de yaptırmak zorunda oldukları “Swiss” etiketli saatlere ilgi hala yüksek. Buna karşın akıllı saatlerin yükselişi karşısında bu popüler saat “etiketi” de tehlike altında gözüküyor.
 
Akıllı saatler 2015 yılının dördüncü çeyreğinde 8.1 milyon adet satarak aynı çeyrekte 7.9 milyon adet satan Swiss etiketine sahip klasik saatleri geride bıraktı. Yayınlanan raporda Apple’ın 5.3 milyon adet Apple Watch satarak geçen yılın son çeyreğine % 63’lük pazar payıyla damga vurduğunu görüyoruz. Samsung ise 1.3 milyon adet akıllı saat satmış ve %16’lık pazar payı elde etmiş.
 
Bu durum akıllı saatlerin klasik markalar karşısında nasıl güç kazandığını da gözler önüne seriyor. 2014 yılının son çeyreğinde akıllı saatlerin sadece 1.9 milyon adet dağıtıldığını, yani 1 yıl içinde akıllı saat pazarının % 319 büyüdüğünü görüyoruz. Klasik saat üreticileri de bakalım akıllı saatler konusunda adım atacaklar mı, yoksa Apple, Samsung ve Pebble gibi markaları mı izleyecekler?
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top