Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Donanım / Alienware Area-51 göz kamaştırıyor! | Tuzla Bilgisayar
Alienware Area-51 göz kamaştırıyor! | Tuzla Bilgisayar

Alienware Area-51 göz kamaştırıyor! | Tuzla Bilgisayar

Dell, Electronic Entertainment Expo (E3) etkinliğinde en güçlü hazır oyuncu bilgisayarlarından birisini daha tanıtmış durumda. Hem Intel hem de AMD’nin en güçlü işlemcilerini sunan Alienware Area-51 serisi bilgisayarlar her oyuncunun rüyası olacak nitelikte.

Alienware 13 dizüstüler artık daha güçlü!

Alienware 13 serisi dizüstü oyuncu bilgisayarları güncellenerek kategorilerinin en güçlüsü…

Alienware Area-51 teknik özellikleri

Her zamanki gibi alışılmışın dışında ve oldukça şık bir tasarıma sahip olan Alienware Area-51, donanım tarafında da en üst seviyede. Bu arada kasaların renk detaylarının Intel veya AMD seçiminize göre de farklılık gösterdiğini belirtelim.

AMD’nin zirvesi Threadripper işlemciyle gelen seçenekte 16 çekirdek ve 32 iş parçacığı bulunuyor. Ürün, 4K ve 8K oyunların yanında yayıncılık ve sanal gerçeklik (VR) için de biçilmiş kaftan.

Intel tarafındaysa yeni Skylake-X işlemcilere yer veriliyor. Core i7 ve Core i9 seçenekleri sunulurken, oyunculara 10 çekirdek ve 4.5 GHz saat hızı sağlanmakta. Bu ürün de 4K, 8K oyun oynama ve yayıncılık ile sanal gerçeklikte tabii ki sorunsuz.

Grafik işlemci seçeneklerine baktığımızdaysa üç adet AMD RX580’e ve çift NVIDIA GTX 1080 Ti’a varan seçenekler bulunuyor. Ek olarak, 64 GB dört kanal DDR4 XMP RAM ve M.2 katı hal diski (SSD) depolama seçenekleri de en yüksek performansı hedefleyen oyuncuların emrine amade.

Alienware Area-51 modelleri için şimdilik fiyat verilmiyor ancak tahmin edeceğiniz üzere fiyatlar oldukça yüksek olacaktır. Threadripper işlemcili modelin 27 Temmuz tarihinde piyasaya çıkacağı belirtilirken Skylake-X işlemcili modellerin çıkış tarihi belirsiz.

:: Alienware Area-51 oyuncu bilgisayarları hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN


  • Hakkında ates_kqual202

    Cevapla

    Scroll To Top