Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Android / Android ile çalışan LPG’li Şahin
Android ile çalışan LPG’li Şahin

Android ile çalışan LPG’li Şahin

 
Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Bilişim Teknolojileri ve Motorlu Araçlar Teknolojileri Bölümü öğrencilerinden Mehmet Yalçın Dönmez ve İbrahim Akar, 1998 model LPG’li bir Şahin’i uzaktan çalıştıracak bir sisteme imza attı.

 

Öğretmenlerinin danışmanlığında aracın çalışma sistemini otomatikleştiren öğrenciler, sonrasında bu modülü Bluetooth ile tetiklenecek hale getirdi. Ardından geliştirilen Android uygulaması ile aracı telefondan çalışabilir hale getiren öğrenciler, bu uygulamaya küçük eklemeler de yapmayı ihmal etmemiş.

Şahin’e Bağlan 

“Şahin’e Bağlan” adı verilen uygulamanın yüklü olduğu telefonlar, araçtaki Bluetooth ile eşleştirildiğinde aracı çalıştırmanın yanı sıra farların açılıp kapatılabilmesi, kornanın çalınması, dörtlü sinyallerin yakılması gibi işlevleri yerine getirebilir hale geliyor.

Ayrıca Bkz.Türk Silahlı Kuvvetleri’nden GoPro hamlesi 

3 haftada tamamlandığı belirtilen proje, 2’si öğrenci 2’si öğretmen 4 kişilik bir ekiple tamamlanmış. Projede Şahin’in seçilmesinin temelinde ise hem elektronik devresinin kolay modüle edilebilir olması hem de Türkiye’de mizahi bir yaklaşımla sevilen bir model olması yatıyormuş.

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top