Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Android / Android kullanıcılarının uygulama sadakati düşük seviyede
Android kullanıcılarının uygulama sadakati düşük seviyede

Android kullanıcılarının uygulama sadakati düşük seviyede

 

Google’ın ilk etapta akıllı telefonlar için geliştirdiği Android, teknolojiye çok hızlı ayak uydurarak geniş kullanıcı kitlelerine ulaşmayı başardı. Akıllı telefonların yanı sıra tablet, akıllı saat, araç içi sistemler ve daha bir çok alanda kullanılmaya başlanan işletim sistemini aylık aktif kullanıcı sayısı da 2 Milyar sınırlarında.

Kullanıcı kitlesinin bu kadar yoğun olması tüketimi de beraberinde getiriyor. Uygulama mağazası oldukça zengin olan işletim sisteminde kullanıcılara her konuda farklı yüzlerce alternatif seçenek sunuluyor. Kullanıcı sayısının çok olması bazı kişilerde “nasıl olsa kullanacak birileri çıkar” şeklinde düşünceler yaratsa da yapılan bir araştırma Android kullanıcılarının uygulamalardan çok çabuk vazgeçebildiğini gösteriyor.
 
Ayrıca Bkz.ABD’li bir kullanıcı özçekim sırasında kendini vurdu 
 
Araştırmaya göre kullanıcılar yeni çıkan bir uygulamaya büyük rağbet gösterseler de ilk 72 saatin ardından kullanıcıların %77’si uygulamayı kullanmaktan vazgeçmiş oluyor. Süre biraz daha uzayarak 30 güne yaklaştığında ise kullanıcıların %90’ı artık uygulamayı terk etmiş durumda oluyor. 3 Aylık sürenin sonunda ise %95 uygulamayı kullanmaktan vazgeçerken geriye yalnızca %5’lik kemik bir kitle kalıyor. Araştırmaya Google uygulamalarının dahil edilmediğini hatırlatalım.
 
Araştırma diğer bir yandan mobil uygulama geliştirerek kısa sürede büyük kazançlar sağlamak isteyen geliştiricilere de gerçekleri sunmuş sayılabilir. Bu durum geliştiricilerin daha orjinal içerikler üretmesi ve kullanıcıların daha fazla ilgisini çekmesi gerekecek.

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top