Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Android / Android N önizleme sürümü, Nexus dışındaki cihazlara da gelecek
Android N önizleme sürümü, Nexus dışındaki cihazlara da gelecek

Android N önizleme sürümü, Nexus dışındaki cihazlara da gelecek

Google’ın önümüzdeki ay itibariyle kullanıma sunması beklenen Android N kod adlı yeni işletim sistemi için önemli bilgiler gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan bir HTML kodu, ön izleme sürümünün Nexus dışındaki cihazlara da dağıtılacağını gösteriyor.

 

Ayrıca Bkz.General Mobile 4G kullanıcılarına Android N müjdesi 

Bugüne kadar, Android N ön izleme sürümleri sadece Nexus cihazları üzerinde test ediliyordu. Üçüncü taraf üreticilerin cihazlarının da testlere dahil edilmesi, daha geniş bir yelpazede hataların görülmesi ve daha hızlı giderilebilmesi anlamını taşıyor.

 

Ayrıca Bkz.Güncel Android kullanım oranları açıklandı

Diğer bir önemli detay ise, ön izleme sürümlerinin akıcı bir OTA güncellemesi ile cihazlara sunulacağı. Böylece kullanıcılar, sıfırdan zahmetli adımlarla yazılımı kurmak yerine, normal bir güncelleme yapar gibi ön izleme sürümünü alabilecek.

 

Android N sürümünde; bildirim çubuğu üzerinden mesaj cevaplama, bildirim menüsünde tasarım değişiklikleri, gece modu, Ayarlar menüsünde sol üst menü tuşu, bölünmüş pencere desteği, gelişmiş Doze modu gibi yenilikler yer alıyor. Android N sürümünün Mayıs ayında nihai sürüme geçmesinden sonra, en geç yaz aylarında kullanıma sunulması bekleniyor. 

 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top