Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Android / Android N sürümüne ait ilk ekran görüntüsü ortaya çıktı
Android N sürümüne ait ilk ekran görüntüsü ortaya çıktı

Android N sürümüne ait ilk ekran görüntüsü ortaya çıktı

 

Google, I/O 2016 etkinliğini 18-20 Mayıs tarihlerinde düzenleyecek. Her yıl olduğu gibi bu yılda şirketin yeni ürünlerini ve teknolojilerini etkinlik kapsamında görme şansına erişeceğiz. I/O etkinliğini önemli yapan bir diğer unsur ise yeni Android sürümlerinin resmiyet kazanması.
Bilindiği gibi şirket ilk günden bu yana Android sürümlerine alfabetik sıralarla tatlı isimleri veriyor. Android 6.0 sürümü Marshmallow adıyla çıkış yaparken yeni sürümde ise N harfiyle başlayan bir tatlı adı kullanılacak. Bir çok kaynak sürümün Nougat ( Koz Helvası) veya Nutella isimleriyle gelebileceğini işaret ediyor.
 
Şirketin geliştici sayfasında ortaya çıkan yeni bir ekran görüntüsü ise Android M görünümüne göre bazı farklılıklar barındırıyor. Bu durum ekran görüntüsünün Android N sürümüne ait olacağı iddiasını güçlendirmiş durumda. AndroidPolice sitesinin kurucusu Artem Russakovskii’de görüntüyü paylaşarak görüntülerin Android N’e ait olduğunu doğruladı.
 
Ekran görüntüsüne Ayarlar menüsü altında Bluetooth ayarlarına girildiğini görüyoruz. Buraya kadar her şey normal ancak sol üst kısımda yer alan (Bluetooth’un solunda) buton Ayarlar menüsünün farklılaşacağının habercisi. Muhtemelen ana kategoriler arasında bu butona basınca açılacak bir ekran sayesinde geçiş yapabileceğiz. 
 
Yeni sürümün tüm detaylarını yaklaşık 3 ay sonraki etkinlikte hep birlikte göreceğiz. Sizin Android N sürümünden beklentileriniz neler?

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top