Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Android / Android N sürümünün numarası Samsung tarafından sızdırıldı
Android N sürümünün numarası Samsung tarafından sızdırıldı

Android N sürümünün numarası Samsung tarafından sızdırıldı

Zaman zaman, üreticilerin resmi destek sayfalarında henüz açıklanmamış bazı bilgilere rastlamak mümkün oluyor. Samsung’un çoklu pencere özelliğine ait güncellenmiş yazılım destek sayfasında, Android N sürümünün numarası ortaya çıktı.

 

Yazılımın güncel sürümünün bilgilerinde, Android N(7.0) şeklinde bir ibareye rastlanıyor. Yani yeni Android sürümünü 7.0 numarası altında görebiliriz. Elbette isimlendirme olarak ne kullanılacak şimdilik buna dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.

 

Ayrıca Bkz.Android N önizleme sürümü, Nexus dışındaki cihazlara da gelecek

Bir dönem Android 4.0, 4.2, 4.4 gibi yakın sürüm numaraları ile yola devam eden Google, Lollipop sürümü sonrasında stratejisini biraz değiştirdi. Ekosisteme en büyük değişikliklerden birisini getiren Lollipop ile 5.0 numarasını kullanan Google, daha sonra da 6.0 numarasına geçiş yaptı. Android N sürümünün 7.0 numarasını kullanmasına kesin gözüyle bakılıyordu.

 

Android N sürümünde bildirim çubuğu tasarımında özelleştirmeler, bildirimler üzerinden hızlı cevaplayabilme, agresif Doze güç tasarruf modu, Ayarlar menüsünde sol üst menü çubuğu, bölünmüş pencere, gece modu gibi belli başlı özellikler yer alıyor. 

 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top