Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / iPhone / Apple, kablosuz şarj teknolojileri için 5 ayrı ekip kurdu
Apple, kablosuz şarj teknolojileri için 5 ayrı ekip kurdu

Apple, kablosuz şarj teknolojileri için 5 ayrı ekip kurdu

 

Geçtiğimiz yıl Apple iPhone 7 ile birlikte yeni kablosuz kulaklığı AirPods’u tanıtarak iPhone kullanıcılarına yeni bir teknolojiyi deneyimleme imkanı sunmuştu. Şu sıralar yoğun olarak eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 8’lerle ilgilenen Apple’ın  bu yeni model cihazıyla birlikte kablosuz şarj teknolojisini de kullanıcılara sunmayı planladığı uzun süredir konuşuluyordu. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın; kablosuz şarj standardı Qi’yi besleyen Kablosuz Güç Konsorsiyum’una katıldığını duyurması bu iddialara kesin gözüyle bakılmasına neden olmuştu.

 

Ayrıca Bkz.Yeni nesil Nokia 3310 detaylanıyor 

Reuters’ın iddiasına göre ise şirket kablosuz şarj deştiğiyle ilgili çok ciddi çalışmalara yapıyor. Apple’ın kablosuz şarj teknolojisi için en az 5 farklı grupla çalıştığını iddia eden Reuters bu gruplardan birinin Broadcom olduğunu ancak diğerleri hakkında henüz net bilgiler olmadığını ifade etti. Daha önceki raporlarda da Apple’ın Broadcom’la yaklaşık 3 yıldır sürmekte olan ortak çalışmalarının olduğu ve kablosuz şarj için de bu firmanın seçilebileceği belirtilmişti.

 

Kablosuz Şarj Teknolojisi Arayışında 

Tabi bu çalışmalarla birlikte Apple’ın elinde çok sayıda iPhone 8 prototipi bulundurduğu ve bu prototipleri kullanarak kendisine en uygun kablosuz şarj yöntemini oluşturmak istediği düşünülüyor. Şu an kullanılabilen telefonu şarj ünitesine koyarak şarj etme veya uzaktan şarj etme gibi farklı kablosuz şarj yöntemleri biliniyor. Apple’ın ise bunlardan hangisi tercih edeceği ya da farklı bir kablosuz şarj teknolojisi geliştirip geliştirmeyeceği ise henüz netlik kazanmış değil.

 

Ayrıca Bkz.Google’dan büyük iddia: Uber, 14 bin gizli dokümanımızı çaldı 

Reuters’ın belirttiği bir diğer ilginç nokta ise iki yıldan eski bir cihaza sahip iPhone kullanıcılarının bütün iPhone kullanıcılarına oranı %40’a ulaşmış durumda ki bu oran tüm zamanların rekoru olarak değerlendiriliyor. Bunun anlamı ise iPhone 8 yalnızca iPhone 7’den beklediğini bulamayan kullanıcıları değil diğer iPhone modellerine sahip kişileri de cihazları yükseltme konusunda ikna etmek için elinden geleni yapacak.

 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top