Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / iPhone / Apple milyonlarca avro vergi cezasını ödemedi
Apple milyonlarca avro vergi cezasını ödemedi

Apple milyonlarca avro vergi cezasını ödemedi

 

Geçtiğimiz ağustos ayında Apple’ın İrlanda’da kurduğu şirketlerin vergilendirilmesine yönelik 3 yıldır süren soruşturmayı tamamlayan yetkililer, teknoloji devine oldukça yüklü bir ceza kesti. Bu kapsamda 2003 yılından 2014’e kadar geçen 11 yıllık sürede yasa dışı vergi ayrıcalığı elde ettiği tespit edilen Apple’ın 13 milyar avro ve faizini ödemesi kararlaştırıldı.
 
Ayrıca Bkz.En çok satılan otomobil markalarında sürpriz sonuç 
Avrupa Birliği Komisyonu’nun rekabetten sorumlu üyesi Margrethe Vestager tarafından yapılan açıklamaya göre 3 Ocak son ödeme tarihinin geçmesine rağmen Apple cephesinden herhangi bir başvurunun yapılmadığı, paranın henüz alınmadığı belirtildi. Şirketlerin kar sağladıkları ülkelerde vergi ödemeleri gerektiğinin altını çizen Vestager, Cupertinolu şirketin Avrupa ve çevre bölgelerde sağladığı karları İrlanda’da vergilendirmek üzere kayıt altına aldığını ifade etti.
 
Ödenecek tutarın yüksek olmasından dolayı sürecin karmaşık ve uzun zaman alacak bir konu olduğunu söyleyen Vestager, Apple’ın cezayı ödemesi için temasların devam edeceğine dikkat çekti. Diğer taraftan ülkedeki faaliyetlerini arttıracağını duyuran Apple, Lüksemburg’da yer alan App Store, iBooks Store, iTunes Store ve Apple Music çalışmalarını 5 Şubat’tan itibaren İrlanda’ya taşıyacağını açıkladı.
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top