Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / iPhone / Apple, Samsung’a 4.3 milyar dolar değerinde OLED ekran siparişi verdi
Apple, Samsung’a 4.3 milyar dolar değerinde OLED ekran siparişi verdi

Apple, Samsung’a 4.3 milyar dolar değerinde OLED ekran siparişi verdi

 
iPhone 7 ile “yenilik” açısından tam anlamıyla beklentileri karşılayamayan Apple’ın 10. yıla özel sıra dışı bir telefon piyasaya süreceği uzun süredir kulislerde konuşuluyor. Kablosuz şarj gibi yeniliklerle birlikte geleceği belirtilen iPhone 8 hakkında ortaya çıkan son bilgi ise donanım cephesindeki değişim hakkında ipucu veriyor.

The Investor’da yer alan rapora göre Apple’ın Samsung’a değeri 4.3 milyar dolar olan 60 milyon adet OLED ekran siparişi verdiği ifade ediliyor. Hatırlayacağınız gibi geçtiğimiz aralık ayında ortaya çıkan bir iddiada 100 milyon ekran siparişinin verildiği belirtilmişti. Şirkete yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre toplamda 160 milyona ulaşan OLED ekran talebinin doğru olduğu bildirildi.
 

Alve.com’da gör Akıllı telefonlarda sıcak fırsatlar!

Ufak bir hesaplama yaptığımızda sipariş edilen ekranların tanesi 71 dolar seviyelerinde. iPhone 7’de kullanılan ekranların maliyeti ise yaklaşık 40 dolar. Özetle yaşanan 31 dolarlık bu artış iPhone 8’in 1000 doların üzerinde olacağı iddialarını destekliyor. Raporda yer alan bilgilere göre Apple’ın ilk aşama için Samsung’la anlaştığı, talepler doğrultusunda Qualcomm’un sahibi olduğu Sharp ile OLED paneller konusunda masaya oturabileceği dile getiriliyor.
  

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top