Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / iPhone / Apple yüz tanıma teknolojilerinde uzman RealFace’i satın aldı
Apple yüz tanıma teknolojilerinde uzman RealFace’i satın aldı

Apple yüz tanıma teknolojilerinde uzman RealFace’i satın aldı

Apple’ın Touch ID biyometrik şifreleme özelliğinin yanında yüz tanıma sistemleri üzerinde çalıştığı bir süredir gündeme geliyor. Yapılan son satın alım çalışmaların yoğunlaştığını gösteriyor.

 

Avantajlı bir teknoloji

 

Sektörden gelen bilgilere göre İsrail kaynaklı yüz tanıma teknolojileri geliştiren RealFace firması, 2 milyon dolar karşılığında Apple tarafından satın alındı. Firma ve tüm teknolojileri böylece Apple bünyesine geçmiş oldu.

 

Yüz tanıma teknolojileri konusunda pek çok firma çalışmalar yapıyor ancak RealFace’in farkı algoritmalarını düşük donanıma sahip mobil cihazlar üzerinde de çalıştırabilmesi. Apple’ın özellike bu kısım ile ilgilendiği belirtiliyor.

 

RealFace, teknolojilerinin örneği sayılabilecek bir uygulamayı da mobil cihazlar için yayınlamıştı. Bu uygulama kullanıcının özçekim fotoğraflarını tarıyor ve matematiksel algoritmalar ile hangisinin en iyisi olduğuna karar veriyordu.

 

Ayrıca Bkz.Kodak tabletler geliyor

Satın alım sonrasında Apple’ın özel versiyon iPhone 8 için yüz tanıma teknolojileri kullanacağı iddiaları yeniden gündeme geldi. Iris tarayıcı yanında kullanıcılar yüz hatlarını da tanıtarak sisteme giriş yapabilecekler. Elbette bununla ilgili henüz net bir detay mevcut değil.

 

 

 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Etiketler:

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top