Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Diğer Bilim ve Teknoloji / Apple’dan ABD’deki üretim ağına 1 milyar dolarlık destek
Apple’dan ABD’deki üretim ağına 1 milyar dolarlık destek

Apple’dan ABD’deki üretim ağına 1 milyar dolarlık destek

 

Şirketin destek politikasıyla ilgili açıklamalar yapan Apple CEO’su Tim Cook, ülkedeki üretimi ve ileri imalatı işlerini teşvik etmek amacıyla kurulmuş bir fona 1 milyar dolarlık destekte bulunacaklarını açıkladı. Bu destek ile ileri imalat sektöründe hareketlilik yaratabileceklerini ifade eden Tim Cook ”suda dalgalanma yapabiliriz” dedi. Bu destek ile imalat sektöründe iş yaratabilecekleri ve bu işlerin hizmet endüstrisi etrafında katlanacağını belirten Cook, bu sayede daha fazla istihdam oluşturabileceklerini söyledi.

 
Ayrıca Bkz.ABD Ulusal Güvenlik Ajansı milyonlarca kişinin telefon konuşmalarını takip etmiş 

Fondan yararlanacak ilk isimlerin mayıs ayında belli olacağını açıklayan Apple’ın, ABD’deki üretimi destekleme adına yapacağı tek işi bu fon olmayacak. “Çalışan tabanımızı nasıl büyüteceğiz? Geliştirici tabanını nasıl büyüteceğiz? Üretimimizi nasıl artırabilirim?” gibi sorulara odaklandıklarını ifade eden Cook’un açıklamalarına göre Apple geliştiricileri eğitim vermek ve kod yazmakla uğraşan kişileri yardımcı programlarla desteklemek gibi pek çok alanda daha çalışmalar yapacak.

 

Apple, fonla ilgili yeni gelişmelerini ve şirketin diğer destek çalışmalarıyla ilgili bilgileri yaz aylarında detaylandırması bekleniyor.  

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Etiketler:

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top