Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Apple / Apple’dan Clips uygulaması geliyor
Apple’dan Clips uygulaması geliyor

Apple’dan Clips uygulaması geliyor

Kırmızı renkli iPhone 7 serisi ve yeni iPad modeli yanında yazılım tarafında da Apple’ın bir sürprizi vardı. Firma kullanıcıların kolayca video oluşturarak paylaşabileceği Clips uygulamasını tanıttı.

 

Sosyal ağırlıklı

 

Bu yeni uygulama; video klipleri, fotoğrafları ve müzikleri bir araya getirerek Mesajlar uygulaması veya Instagram, Facebook ve diğer popüler sosyal ağlar aracılığıyla arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz videolar oluşturmanızı sağlıyor.

 

Clips ile kullanıcılar iPhone veya iPad’de zaman çizelgeleri, izler veya karmaşık düzenleme araçları olmadan birden fazla klip içeren videolar oluşturabilirler.  Tek bir düğmeyi basılı tutarak canlı videolar veya fotoğraflar çekebilir ya da bu videoları veya fotoğrafları Fotoğraf Arşivi’ne ekleyebilirler. Ardından, sanatsal filtreler, konuşma balonları, şekiller veya emoji ekleyebilirler. Clips uygulamasında aralarından seçim yapabileceğiniz onlarca müzik parçası bulunuyor ve bu parçalar videonun uzunluğuna otomatik olarak uyum sağlıyor.

 

Ayrıca Bkz.Sony’den giriş seviyesine Xperia L1

Uygulamanın diğer bir önemli özelliği Canlı Başlıklar olacak. Canlı Başlıklar ile, kullanıcılar yalnızca seslerini kullanarak animasyonlu alt yazılar ve başlıklar ekleyebiliyorlar. Alt yazılar, kullanıcı konuşurken otomatik olarak oluşturuluyor ve kullanıcının sesi ile mükemmel bir uyum içinde olacak biçimde ekranda görünüyor. Kullanıcılar farklı stilleri karıştırabiliyor, eşleştirebiliyor ve metni veya noktalama işaretlerini ayarlamak için herhangi bir başlığa dokunabiliyor veya satır içi emoji bile ekleyebiliyor. Canlı Başlıklar 36 farklı dili destekliyor.

 

Clips ile yapılan videolar Instagram, Facebook, YouTube, Vimeo gibi popüler sosyal paylaşım ağlarında doğrudan paylaşılabiliyor. Clips, kullanıcıları Mesajlar’da arkadaşlarıyla paylaşmak istedikleri videolarda görünen kişiler ve kullanıcıların en sık paylaşım yaptığı kişilere göre, bu videoların kimlerle paylaşılabileceğini de önerebiliyor. Önerilen bir isim seçildiğinde Clips videoyu doğrudan Mesajlar’a eklediği için tek bir dokunuşla göndermeye hazır oluyor.

 

Fiyatlar ve Bulunabilirlik

 

Nisan başında ücretsiz olarak App Store’da satışa sunulacak olan Clips, iOS 10.3 sonrası sürümlerde çalışan iPhone 5s ve sonraki sürümleri, tüm iPad Air ve iPad Pro modelleri, iPad mini  2 ve sonraki sürümleri ve 6. nesil iPod touch ile uyumlu olacak.

 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top