Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Yazılım / Chrome 59 çıktı! | Tuzla Bilgisayar
Chrome 59 çıktı! | Tuzla Bilgisayar

Chrome 59 çıktı! | Tuzla Bilgisayar

Google, dünyanın en popüler internet tarayıcısı Chrome’u 59. sürümüne güncelledi. Yeni sürüm özellikle yeni Materyal Tasarım özelliği ve hız geliştirmeleriyle ön plana çıkıyor.

Chrome’da istenmeyen URL önerilerini silme

Google Chrome’un yanlış URL adresleri önermesinden bıkanlar, bu otomatik önerilerden sadece…

Google Chrome sürüm 59 neler sunuyor?

Kullanıcılar, bundan böyle Chrome’un daha iyi performans gösterdiğini hissedecekler. Özellikle de bu his yoğun şekilde JavaScript kullanan sayfalarda daha fazla öne çıkacak. Bu etkiyi sağlayansa Chrome ve bazı diğer tarayıcıların kullanmaya başladığı ve performans artışı sunabilen V8 JavaScript motoru. Dubbed Ignition ve TurboFan gibi bazı yeni arkaplan bileşenlerine sahip olan bu motor JavaScript uygulamaları çalıştırmada oldukça etkili.

Performans artışının sisteme göre değişiklik gösterdiğinin altı çizilirken, en büyük faydayı Android cihazların gördüğü ifade ediliyor. Masaüstü sistemlerdeyse, JavaScript dolu sayfalarda yüzde 5-10 performans artışı sağlanıyor. Ek olarak Chrome, bazı sayfalarda daha az bellek tüketmesiyle de birçok kullanıcı memnun edecek.

Materyal Tasarım özelliği ise Ayarlar sayfasında uygulanmış ve daha sonra bu uygulamanın genişletilebileceğini tahmin edilebilir. Bir diğer önemli yenilikse macOS için Chrome 59 ile birlikte işletim sisteminin bildirim özelliğinin kullanılmaya başlaması. Image Capture API ise site geliştiricilerin görüntü alırken kamera ayarlarının tamamına erişmesini sağlıyor. Ayrıca yeni sürüm artık ekran, klavye, fare ve kullanıcı arayüzüne sahip olmayan otomatikleştirilmiş ortamlara da destek sunuyor.

:: Google Chrome sürüm 59’a güncelleme yaptınız mı?

SDN


  • Hakkında ates_kqual202

    Cevapla

    Scroll To Top