Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Donanım / Creative Sound BlasterX AE-5 duyuruldu! | Tuzla Bilgisayar
Creative Sound BlasterX AE-5 duyuruldu! | Tuzla Bilgisayar

Creative Sound BlasterX AE-5 duyuruldu! | Tuzla Bilgisayar

Creative, Electronics Entertainment Expo (E3) etkinliğinde Sound BlasterX Pro-Gaming Serisi’nin en yeni üyesini tanıttı. Sound BlasterX AE-5 ses kartı, sunduğu ilklerle en iyi ses deneyimini arayanların oldukça ilgisini çekeceğe benziyor.

Intel yeni 3D NAND flaş SSD’lerini duyurdu!

Dayanıklılığı, performansı ve veri koruma özellikleriyle dikkat çekmeyi başaran Intel SSD DC…

Creative Sound BlasterX AE-5 ses kartı teknik özellikleri

Anakartlarla bütünleşik olarak gelen ses çözümleri sebebiyle ses kartları, profesyonel kullanıcılar dışında eskisi kadar revaçta olmayabilir. Öte yandan üst düzey ses kalitesi için bu kartlar hala oldukça önemli. Sound BlasterX AE-5 ise 122 dB 32-bit / 384 kHz ESS Sabre DAC ile olağanüstü ses performansı sunarken özel tasarlanmış 600 ohm bağımsız kulaklık amplifikatörü, odyofil seviyesi bileşenleri ve tescilli Sound Blaster ses iyileştirme Teknolojileriyle donatılmış durumda.

Bağımsız ve özel tasarlanmış Xamp kulaklık amplifikatörü, ultra düşük 1 ohm çıkış empedansı hassas kulak içi monitör kulaklıkların yanı sıra 16 ohm’dan 600 ohm’a kadar stüdyo kalitesinde kulaklıkları çalıştırma kabiliyetine sahip. Ses kartında yer alan dört çekirdekli Sound Core3D ses DSP ve 122 db ESS Sabre-Class DAC ise sıradan anakart sesinin 32 katı daha berrak bir ses sunuyor. Üst düzey 5.1 ve 7.1 hoparlör kurulumu deneyimlerinin bu harika kartla sağlanabileceğinin altını çizelim.

Sound BlasterX AE-5, dünyanın gücünü Aurora Reaktif Işıklandırma Sistemi’nden alan ilk bütünleşik RGB kontrolcüsüne sahip ses kartı olmasıyla da öne çıkıyor. Ayrıca alınmak istendiğinde 50 dolar değerinde olduğu belirtilen bu kontrolcü sadece kartı ışıklandırmakla kalmıyor ve dört adede kadar LED şeridinin karta bağlanılarak kullanımına izin veriyor. Ek olarak, Sound BlasterX AE-5 Pure Edition olarak sunulacak ve sadece çevrimiçi satılacak ses kartı, 30 cm LED şerit ve 10 LED ile gelen standart versiyondan farklı olarak, paketinde 4 LED şeritle birlikte gelecek.

Temmuz ayında piyasaya sürülecek olan Sound BlasterX AE-5’nin fiyatı yaklaşık 150 dolar, Ağustos ayında çıkacak Sound BlasterX AE-5 Pure Edition’ın fiyatıysa yaklaşık 180 dolar olacak.

:: Creative Sound BlasterX AE-5 ses kartı almayı düşünür müsünüz?

SDN


  • Hakkında ates_kqual202

    Cevapla

    Scroll To Top