Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Mac / iMac / Macbook / Mac Mini / Danny Coster, Apple’ın efsanevi tasarım ekibinden ayrıldı
Danny Coster, Apple’ın efsanevi tasarım ekibinden ayrıldı

Danny Coster, Apple’ın efsanevi tasarım ekibinden ayrıldı

Kısa bir süre önce Microsoft’un OEM Teknik Satış başkan yardımcısı Chris Cocks istifa ederek başka bir şirkete katılmıştı. Şimdi ise aynı şeyi Apple’da görev yapan bir endüstriyel tasarımcı yapıyor. 1993 yılında şirkete katılmasından bu yana (muhtemelen resimdeki kilit ürün Bondi Blue iMac de dahil olmak üzere) birçok önemli projeye büyük katkıda bulunan Danny Coster, aksiyon kamerası üreticisi GoPro‘da tasarım bölümü başkan yardımcılığı pozisyonu için görevini bıraktı.
 

Ayrıca Bkz.iPhone 6S’de kullanılan parçalar hangi ülkede kim tarafından üretiliyor?

Apple endüstriyel tasarım grubunun önemli bir ismi olan Coster, şirket tarihindeki en yüksek profilli projelerde kilit rol oynamıştı. Şirketin onlarca tasarım patentinde adı geçen Coster’ın pozisyonuna, Apple tasarım grubunun uzun soluklu bir diğer üyesi Richard Howarth‘ın getirilmesi bekleniyor.
 
Deneyimli tasarımcı geçtiğimiz günlerde ülkesi Yeni Zelanda’da yaptığı konuşmada, Apple’da çalışmanın getirdiği yüksek baskıdan bahsederek ailesi ve arkadaşları ile daha fazla vakit geçirmek istediğini belirtmişti. Büyük ihtimalle ayrılma nedeninin temelinde de bu düşünceler yatıyor.
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top