Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / iPhone / Dünyanın en değerli markası artık Apple değil
Dünyanın en değerli markası artık Apple değil

Dünyanın en değerli markası artık Apple değil

 

Bağımsız danışmanlık firması olarak hizmet veren Brand Finance tarafından yayınlanan “Global 500 (2017)” araştırmasına göre en değerli markalar sıralamasında önemli değişiklikler meydana geldi. Buna göre geçen yıla oranla yüzde 24 artışla 109,5 milyar dolar değere ulaşan internet devi Google, teknoloji üreticisi Apple’ı geride bırakarak listenin bir numarasına yükseldi.
 
Ayrıca Bkz.Instagram’a albüm şeklinde çoklu fotoğraf paylaşma özelliği geliyor 
2016 yılında ciddi anlamda düşüş yaşayan Apple ise 145,9 milyar dolardan 107,1 milyar dolar seviyelerine geriledi. Cupertinolu şirket yaklaşık yüzde 27 oranında değer kaybetti ve 2011’den bu yana yer aldığı liderlik koltuğunu Google’a kaptırdı. Raporda yer alan bilgilere göre Apple müşterilerinin firmaya olan inançlarını kaybetmeye başladıkları, şirketin ise Apple Watch gibi yeni nesil cihazlardan hedeflediği kazancı bir türlü sağlayamadığı ifade ediliyor.
 
Listenin üç numarasında 36,8 milyar dolar artışla Amazon gelirken onu sırasıyla AT&T (27,1 milyar dolar artış), Microsoft (9 milyar dolar artış), Samsung (7,6 milyar dolar artış), Verizon (2,8 milyar dolar artış), Walmart (8,5 milyar dolar artış), Facebook (28 milyar dolar artış) ve ICBC (8,5 milyar dolar artış) takip ediyor.
 
 
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top