Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Otomobil Teknolojileri / Dünyanın en pahalı özel yapım otomobili! | Tuzla Bilgisayar
Dünyanın en pahalı özel yapım otomobili! | Tuzla Bilgisayar

Dünyanın en pahalı özel yapım otomobili! | Tuzla Bilgisayar

İngiltere merkezli lüks otomobil üreticisi Rolls-Royce, Sweptail adını verdiği ve türünün tek örneği olan özel yapım otomobilini tanıttı. Rolls-Royce Sweptail, bugüne kadar üretilmiş en pahalı otomobillerden birisi olma ünvanının sahibi!

BMW 8 serisi için konsept tasarım yayınlandı!

BMW’nin 1999 yılında üretimini sonlandırdığı 8 serisi otomobil ailesi, uzun bir aranın ardından…

Türünün tek örneği Rolls-Royce Sweptail

Business Insider‘a göre, Bugatti Chiron, 3 milyon dolarlık fiyatıyla en pahalı üretim sınıfı otomobillerden birisi. Öte yandan Rolls-Royce Sweptail’in fiyatı sonrasında Chiron’un fiyatı “uygun” kalabilir. Otomobilin fiyatı olaraksa 13 milyon dolardan bahsediliyor. Bu fiyat hala 38 milyon dolarlık tüm zamanların en pahalı otomobili Ferrari 250 GTO’yu geçememiş olsa da insanın aklını başından alıyor. Peki, Rolls-Royce Sweptail ne sunuyor da bu kadar pahalı?

Rolls-Royce Motor Cars Tasarım Müdürü Giles Taylor, Sweptail’in haute couture (özel tasarım)’ün otomotivdeki karşılığı olduğunu ifade ediyor. Özel bir müşteri için tasarlandığı ve el yapımı olduğu belirtilen otomobilin yapımı 4 yıl sürmüş. Müşterinin özel isteğiyse otomobilin 1920 ve 1930’ların lüks yatlarına benzemesi olmuş. Üst kısmın otomobilin arkasına kadar devam eden tek parça camdan üretilmesine özellikle dikkat çekiliyor.

Otomobilin teknik özellikleri paylaşılmıyor ancak tahminler Sweptail’in şu anki Phantom modellerinin gerisinde kalmadığı yönünde. Yani 6.75 litre V12 motordan bahsediyoruz.

Rolls-Royce Sweptail için özel sipariş veren şanslı müşterinin kim olduğunu oldukça merak ettik doğrusu.

:: Rolls-Royce Sweptail sizce nasıl olmuş?

SDN


  • Hakkında ates_kqual202

    Cevapla

    Scroll To Top