Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Otomobil Teknolojileri / Ferrari Enzo’nun yerini alacak model hibrit motor teknolojisini kullanacak
Ferrari Enzo’nun yerini alacak model hibrit motor teknolojisini kullanacak

Ferrari Enzo’nun yerini alacak model hibrit motor teknolojisini kullanacak

Ferrari, Kinetik Enerji Geri Dönüşüm Sistemini, Formula 1’den sonra ilk defa 599 HY-KERS prototipinde kullandı.

Hazırlıkları süren otomobilin teknik verileri hakkında net bir bilgi olmasa da, Ferrari 599 HY-KERS konseptindeki 107 beygirlik elektrik motoru merakla beklenen otomobil için önemli bir gösterge olabilir. HY-KERS sisteminin araç dinamiğine ve pratik performansa ne derece katkı sağlayacağı Ferrari tarafından henüz açıklanmazken, CO2 emisyonunu %35 azaltacağı bildiriliyor.Enzo’nun yerini alması beklenen yeni modelin 458 Italia ile başlayan yaklaşımın bir parçası olması ve Enzo’dan daha küçük boyutlara sahip olması ancak daha güçlü bir motor kullanması bekleniyor. 651 beygir gücünde olan Enzo ile kıyaslandığında, 2012’de çıkacak otomobilin, hem motor teknolojilerindeki gelişmeler hem de en az 107 beygir gücündeki HY-KERS takviyesi ile daha güçlü olması bekleniyor.

Bazı eleştrimenler tarafından Ferrari’nin en iyi yol otomobili olarak gösterilen 458 Italia’daki çift kavramalı şanzımana sahip olması beklenen yenilikçi otomobilin fiyatı ise marka tutkunlarının cevabını merakla beklediği sorular arasında yer alıyor.

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top