Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Dijital Perde / Haftanın sinema haberleri ve 26 Şubat’ta vizyona girecek yeni filmler
Haftanın sinema haberleri ve 26 Şubat’ta vizyona girecek yeni filmler

Haftanın sinema haberleri ve 26 Şubat’ta vizyona girecek yeni filmler

 

 
19. yüzyıl’da Britanya’da bir salgın hastalık, binlerce insanın zombiye dönüşmesine sebep olmuştur. 2 farklı toplumu temsil eden Bay Darcy ve dövüş ustası Elizabeth Bennet, bu zor durumla mücadele etmek için güçlerini birleştirmek
ve işbirliği yapmak zorunda kalır. Aynı adlı çok satan kitaptan beyaz perdeye uyarlanan film, diğer yandan Jane Austen’in ünlü Aşk ve Gurur kitabının zombi parodisi olduğu iddalarını taşıyor. Yönetmen koltuğunda Burr Steers’in oturduğu
filmin oyuncu kadrosunda ise Lena Headey, Matt Smith, Douglas Booth ve Charles Dance bulunuyor.
 
IMDB : http://www.imdb.com/title/tt1374989/?ref_=fn_al_tt_1
 
2. Çağrılan (Korku, Gerilim, 85 Dakika)
 
 
 
Konservatuvar öğrencisi bir grup genç dünyada ilk kez canlı yayında korku filmi çekecek ve yayınlayacaklardır. Set, oyuncular ve seyirciler her şey hazır heyecanla olacakları beklemektedirler. Sinema filmi çekimi ve eş zamanlı olarak yayını başlar başlamaz her şey kontrolden çıkar ve ortalık kan gölüne döner. Korkutmak için hazırlananlar, kapalı kapılar ardında cinlerin korkunç saldırılarına maruz kalırlar. Yönetmenliğini ve senaristliğini Hüseyin Eleman’ın üstlendiği filmin başrollerinde Akdora Akalın, Bahadır Karaca, Candaş Yılancı, Meral Ceren Türk yer alıyor.
 
IMDB : http://www.imdb.com/title/tt5352034/?ref_=fn_al_tt_1
 
3. Hesaplaşma (Dram, Gerilim, 106 Dakika)
 
 
 
Ben Cahill (Josh Duhamel) New Orleans da prestijli bir hukuk firmasında çalisan genç ve hırsli bir avukattir. Acil servis doktoru olan Charlotte (Alice Eve) ile evlidir. Charlotte’un düşük gebelik yapması, kariyerlerine ağırlık vererek birbirlerinden kopmalarına vesile olur. Ben‘in de hukuk firmasında daha uzun saatler çalışması büyük davalar alması ve bu davaları kazanması ile neticelenir. Ben başarılı oldukça, Charlotte’ten uzaklaşmaya başlar. Zirveye giden yolda alınan büyük risklerin konu edildiği Hesaplaşma’nın yönetmen koltuğunda Shintaro Shimosawa otururken, başrollerde ise Josh Duhamel, Anthony Hopkins ve Al Pacino gibi usta isimler oturuyor.
 
IMDB : http://www.imdb.com/title/tt3658772/?ref_=nv_sr_1
 
4. Mısır Tanrıları (Fantastik, Macera, Aksiyon, 118 Dakika)
 
 
 
Kötü kalpli karanlıklar tanrısı Set (Gerard Butler) Mısır ülkesinin tahtını ele geçirdikten sonra bu barış içinde yaşayan ülkeyi tam bir kaos ve yıkıma sürüklemiştir. Bu barbar lidere kimse karşı çıkamamaktadır. Ancak genç bir hırsız olan Bek (Brenton Thwaites) Set’in elinde bulunan sevgilisini kurtarmak ve dünyayı karanlığın şerrinden korumak için Horus (Nikolaj Coster-Waldau) adında bir başka tanrı ile güçlerini birleştirirler. Başrollerinde Gerard Butler, Geoffrey Rush ve Nikolaj Coster’in bulunduğu filmin yönetmeni ise Alex Proyas.
 
IMDB : http://www.imdb.com/title/tt2404233/?ref_=nv_sr_1
 
5. Senarist (Dram, 86 Dakika),
 
 
 
Adem siyasi bir yazardır. Yıllarca edindiği tecrübeler sonunda görünenle aslında olanın çok farklı olduğunu göstermek için “SENARİST” isminde bir kitap yazar. Fakat bu kitabın bastırılması bir şekilde engellenir.
Adem boşa çıkmakta olan çabalarının getirdiği maddi ve manevi sıkıntılar ile boğuşurken bir not alır; “Senaristi Bul”… Senaristi arayan Adem işin içine gizemli grupların da girmesi ile kendini anlamlandırması güç bir karmaşanın tam merkezinde bulur. Üzerine oynanan bu oyunların sebebini öğrenmek için Senarist’i bulması gerekmektedir. Hulusi Orkun Eser’in yönettiği filmin başrollerinde Asım Tuncay Aynur, Mustafa Uzunyılmaz, Dilarak Büyükbayraktar ve Murat Parasayar var.
 
IMDB : http://www.imdb.com/title/tt3504836/?ref_=fn_al_tt_1
 
6. Zebani (Korku, Dram, 93 Dakika)
 
 
 
Korku ustası Eli Roth’un yeni filmi Zebani, geçimsiz delikanlı Peter’ın, annesi Monica ile beraber yaşadığı sessiz sakin bir kasabada geçiyor. Gizemli bir adam Peter’ı ve Monica’nın eski bir arkadaşı olan Ana’yı bulmak için geldiğinde, bir zamanlar sakin olan bu kasaba vahşi ve kanlı bir değişime sahne olacaktır. Kanlı filmlerin babası Eli Roth’un yapımcılığını, Guillermo Amoedo’nun ise yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Lorenza Izzo, Cristóbal Tapia Montt, Ariel Levy ve Aaron Burns bulunuyor.
 
IMDB : http://www.imdb.com/title/tt2238470/?ref_=fn_al_tt_1
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top