Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Dijital Perde / Haftanın sinema haberleri ve 29 Ocak Cuma günü vizyona girecek filmler
Haftanın sinema haberleri ve 29 Ocak Cuma günü vizyona girecek filmler

Haftanın sinema haberleri ve 29 Ocak Cuma günü vizyona girecek filmler

 

 

2001 yılında The Boston Globe, Marty Baron (Liev Schreiber) adında yeni bir editör kiralar kiralar. Walter “Robby” Robinson (Michael Keaton) ile tanışan Baron, Walter’in küçük gazeteci topluluğu takımı ”Spotlight”ın başkanı olduğunu anlar. Baron gazetede pedofil papaz John Geoghan ve Boston Başpiskoposu Cardinal Bernard Law hakkında küçük bir yazı okur ve Spotlight Takımı’nı hikayeyi kovalamaya zorlar. Ekip hasıraltı edilen dosyaları gün yüzüne çıkarmadan önce büyük baskılara göğüs germek zorunda kalır. Thomas McCarthy’nin yönettiği filmin başlıca rollerinde Rachel McAdams, Mark Ruffalo, Micheal Keaton ve Stanley Tucci gibi isimler yer alıyor.


IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1895587/?ref_=nv_sr_1


2. Zor Saatler (Tarih, Dram, Aksiyon, 117 Dakika)


 

Sahil güvenlik tarihinin en büyük gemi kurtarma operasyonunu konu alan ve bu gerçek hikayeden uyarlanan Zor Saatler, o gerilim dolu anları beyaz perdeye taşıyor. 18 Şubat 1952’de ortalığı birbirine katan, kıyıları yerle bir eden, yoluna çıkan tüm gemileri parçalayan fırtına, SS Pendleton T-2 petrol tankerini ikiye ayırır. Yaklaşık 30 kişilik mürettebat ile beraber gemi sulara gömülmeye başlar. Zor durumdaki mürettebatın kontrolünü mühendis Ray Sybert üslenir ve fırtınaya karşı tüm ekibi korumaya ve yönlendirmeye başlar. Başrollerinde Chris Pine, Casey Affeck ve Josh Stewart’ın oynadığı filmin yönetmeni ise Craig Gillespie.


IMDB : http://www.imdb.com/title/tt2025690/?ref_=fn_al_tt_1


3. İftarlık Gazoz (Komedi)

 
 
 

1970’ler Türkiye’sinin barış ve huzur dolu Ege kasabalarından birinde ailesi ile beraber yaşayan Adem, zeki ve çalışkan bir çocuktur. 5.sınıfı yeni bitirmiştir. Yaz tatilini boş geçirmek istemeyen Adem, ailesine Gazozcu Cibar Kemal Usta ile çalışmak istediğini söyler. Zor da olsa izni koparan Adem gazozcu çırağı olarak çalışmaya başlar. Ramazan ayının başıdır ve Adem camide imamın oruç ile anlattıklarını üzerine alınır, üstelik Berna da oruç tutacaktır. Küçük olduğu için oruç tutmasına izin vermeyen ailesinden gizli niyet eder. Fakat Ege’nin yaz sıcağında, bir yandan da gazoz satarken oruç tutmak hiç de kolay değildir. Hele de bozmanın kefareti 61 gün iken ve Berna’nın aslında direk orucu tuttuğunu öğrenmişken! Susuzluk ve açlık onu çok yormuştur, seraplar görmeye başlar. Adem’in yaşadığı bu zorluklar, onu bir maceranın içine sürükler. Filmin başrollerinde Cem Yılmaz, Mehmet Ali Alabora gibi isimler bulunurken yönetmen koltuğunda Yüksel Aksu yer alıyor.


IMDB : http://www.imdb.com/title/tt5229228/?ref_=fn_al_tt_1


4. Yalan Labirenti (Tarih, Dram, 124 Dakika)


 
 

2. Dünya Savaşı’nın ardından Batı Almanya sadece yaralarını sarmamış, ekonomi ve sanayi tarafında büyük bir gelişme katetmiştir. İnsanlar sanki hiçbir kayıp verilmemiş gibi hayatlarına devam etmektedir. Bir gün gazeteci Thomas, eski bir Nazi’nin, öğretmenlik yaptığını görür. Fakat tüm adil kurumlar savaşla alakalı konularda sessizlik ve yaptırımsızlık uygulamaktadır. Konu hakkında bilgi sahibi olan savcı Radmann ise Nazi’lerin adalete hesap vermesi için hukuksal bir savaşa başlar. Giulio Ricci’nin yönettiği filmin başrollerinde Alexander Fehling, Hansi Jochmann ve Adrei Szymanski bulunuyor.


IMDB : http://www.imdb.com/title/tt3825638/?ref_=fn_al_tt_1


5. Her Şey Aşktan (Romantik, Komedi)

 
 
 

Bir alışveriş merkezinde çalışan Pelin hayatının aşkı, aynı zamanda bir playboy olarak tanınan İlker tarafından evlilik hazırlığındayken aldatılır. Bir anda Pelin’in dünyası başına yıkılır. Zavallı Pelin’e yaşadığı hayal kırıklıkları ve intikam dolu serüveninde, yakışıklı bir rock davulcusu olan Burak yol arkadaşlığı yapacak ve hayatını değiştirecektir. Pelin’e en mutsuz olduğu anda yol gösteren rock grubunda davulcu, doğa tutkunu, yakışıklı Burak’la yaşadıklarını izlerken çok etkileneceksiniz…

Çünkü hayat plan yaparken yaşadıklarındır ve aşkın içinde tutku, kavga, gurur biraz da intikam vardır. Filmin yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu otururken, oyuncu kadrosunda Hande Doğandemir, Şükrü Özyıldız, Mithat Can Özer ve Hakan Meriçliler gibi isimler bulunuyor.

IMDB : http://www.imdb.com/title/tt5295838/?ref_=fn_al_tt_1
Filmler ve haberler hakkındaki görüşlerinizi alt tarafta bulunan yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. Bir sonraki bölümde tekrar görüşmek üzere, hoşcakalın.

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top