Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Taşınabilir Bilgisayarlar / HP notebook bataryalarını geri çağırıyor
HP notebook bataryalarını geri çağırıyor

HP notebook bataryalarını geri çağırıyor

 

 
Hp geçtiğimiz haziran ayındaki 41.000 geri çağırmaya ek olarak 101.000 bataryasını daha geri çağırdı. Söz konusu bataryalar 2013 yılı mart ayı ile geçtiğimiz yılın ekim arasında satılan HP ProBook, HP Envy, Compaq Presario ve HP Pavillion cihazlarda bulunuyor. Olayla ilgili olarak ABD’nin Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu, tüketicilerin can ve mal güvenliği için ilgili cihazları kullanan vatandaşlarından geri dönüşüm yapılana kadar bataryalarını cihazlarından ayırmaları ve bu şekilde kullanmaya devam etmelerini istedi.
 
Ayrıca Bkz.Google ”kötü reklamlar”a savaş açtı ve 1.7 milyar reklamı yayından kaldırdı

Etkilenen Kısım %1’in Altında 

Bataryayla ilgili sorun akıllara hemen Samsung’un Galaxy Note 7’deki yaşadığı sorunları getirirken bir Hp sözcüsü belirtilen zaman aralığında satılan cihazlardan %1’inden azının sorundan etkilendiğini açıkladı. Ayrıca Hp, bataryaların aşırı ısınmasına dair aldıkları raporda bunun 1.000 $’lık mal zararına yol açtığını aktardı.
 
Ayrıca Bkz.Teknoloji dünyasında sürpriz: Hugo Barra Facebook’ta

Daha Önce de Geri Çağırma Yaşanmıştı

Hatırlayacağınız üzere firma, 2014 yılında da 2010-2012 yılları arasında satılan notebooklarının güç kablolarında meydana gelen aşırı ısınmayla gündeme gelmiş, bu kapsamda Amerikada 5.5 milyon ve Kanada da 450.000 kablonun değişimini ücretsiz yapmıştı. Değişim için HP’nin açtığı destek sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top