Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Android / HTC şubat ayını rekor kayıpla kapattı
HTC şubat ayını rekor kayıpla kapattı

HTC şubat ayını rekor kayıpla kapattı

HTC son bir yıldır önemli kayıplar yaşıyor. Firmanın bu kaybının sebeplerinin başında ise amiral gemisi akıllı telefonu One M9’un satışlarındaki başarısızlık yer alıyor. Bu cihaz gerek donanım editörleri, gerekse de hayranlar tarafından bazı eleştirilere maruz kalmıştı. Yine de One M9 öncesinde de firmanın ekonomik olarak çok da iyi durumda olmadığını belirtelim.
 
Şubat ayında 129 milyon dolarlık gelir elde eden HTC son 10 yılın Şubat aylarına baktığımızda en kötü performansını bu yıl göstermiş. Firmanın daha önceki en düşük gelir rekoru 2007 yılında yani 9 yıl önceydi. Tabi bu rakamlardan daha kötüsü de mevcut.
 
Açıklamalara göre HTC, Şubat ayında Ocak ayına göre gelirlerinde %35’lik bir düşüş yaşadı. Yıllık bazda baktığımızda ise düşüşün %55 seviyesinde olduğunu görüyoruz. Yine de önümüzdeki aylarda rafları süsleyecek olan HTC10 ve sanal gerçeklik konusunda dikkatleri üzerine toplayan HTC Vive firmanın umudu olabilirler. Eğer bu iki cihaz yeterince başarılı olurlarsa firmanın mâli durumu önemli ölçüde düzelebilir.
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top