Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Logo Hataların Çözümü / ERP / İKWEB Kurulumu | Tuzla Bilgisayar
İKWEB Kurulumu | Tuzla Bilgisayar

İKWEB Kurulumu | Tuzla Bilgisayar

1) IKWeb Kurulumu

IKWeb programının çalıstırılabilmesi için kurulum isleminin gerçeklestirileceği makinede IIS (Internet Information Services) ve .NET Framework 2.0 kurulu olmalıdır.

IKWeb kurulumu için ürünle birlikte gelen “Setup.exe” dosyası çalıstırılmalıdır. Açılan kurulum sihirbazında IKWeb’ ın kurulacağı sanal dizin adı bilgisi girilir. Đsletim sisteminin kurulu olduğu dizinin altında (Ör : “c:”), “Inetpubwwwroot” dizininin altında girilen sanal dizin adında bir katalog olusturulur. Programın çalısması sırasında kullanılacak olan dosyalar bu katalog altında olusturulur. IKWeb kurulumu için kurulum sihirbazı yardımıyla asağıdaki yol izlenmelidir.

2.1) IKWebEngine Kurulumu

Kurulum sihirbazında IKWebEngine’ in kurulacağı dizin adı bilgisi girilir.

Sihirbaz kurulumunu tamamlamadan önce olusturulan dizinin altındaki “WEBTIGERHRCFG.exe” yi çalıstırır.

 

Program Folder ve Setup Data Folder alanlarına kullanılan IK ürününün kurulu olduğu adres bilgisi girilmelidir. Bu islem sonunda “WEBTIGERHRCFG Configuration”, bulunduğu dizinde ürün adres bilgilerini içeren “WEBTIGERHRCFG.XML” dosyasını olusturur ve kurulum tamamlanır.

IKWeb’ ın kullanacağı dosyalar:

• WebTigerHRPlatform.exe (Kurulum sırasında program tarafından register edilir)
• WEBTIGERHRCFG.XML

2.2) IKWebEngine Kurulum Ayarları

IKWeb ürününün çalıstırılabilmesi için bazı ayarların yapılması gerekmektedir. Makineye erisim yapacak Internet user’ ına, kurulum esnasında register edilen “WebTigerHRPlatform.exe” dosyasına erisim hakkı vermek için;

2.2.a) Microsoft Windows XP, Microsoft Windows 2003 Server isletim sistemlerinde 

Administrative Tools -Component Services – My computer – DCOM Config modülleri takip edilir.

WebTigerHRPlatform.exe Object üzerinde “Properties” yapılarak asağıdaki ayarlar gerçeklestirilir.

• “General” tabında “Authentication Level”, “None” olarak belirlenir,

• “Location” tabında “Run application on this computer” seçilir,

• “Security” tabında asağıdaki ayarlar gerçeklestirilir.

o “Launch and Activation Permissions” alanında Edit butonuna basılarak Internet Guest Account hesabı eklenir. Bu hesap “IUSR_makine ismi” formatında görünecektir. Yetkilendirme için ise “Local Launch” ve “Local Activation” a izin verilmesi gerekmektedir.

o “Access Permissions” alanında Edit butonuna basılarak Internet Guest Account hesabı eklenir. Bu hesap “IUSR_makine ismi” formatında görünecektir. Yetkilendirme için ise “Local Access” e izin verilmesi gerekmektedir.

o “Configuration Permissions” alanında Edit butonuna basılarak Internet Guest Account hesabı eklenir. Bu hesap “IUSR_makine ismi” formatında görünecektir. Yetkilendirme için ise “Read” e izin verilmesi gerekmektedir.

• “Identity” tabında “This User” alanında kullanılan makinenin local “Administrator” kullanıcısı ve sifresi girilmelidir.

 

    

    

      

 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla BilgisayarGökyüzü Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top