Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Android > Spor / Kıble pusulası
Kıble pusulası

Kıble pusulası

Kıble yi bulmak için pusuladan ve gps alıcılarından yararlanan sade bir android uygulaması. Dünyanın her yerinde çalışabilir.Uygulama icindeki Google maps harita destegi ile cok daha dogru sonuc bulabilirsiniz.

KRİTİK UYARI: UYGULAMAYI KULLANMADAN ÖNCE TELEFONUNUZDAKİ PUSULAYI KALİBRE EDİNİZ! LCD TV, Hoparlör sistemi, inşaat demirleri, yatak demirleri, klima,bilgisayar gibi manyetik alanlardan uzak, yere tam paralel, düz zeminde kullanın! Bu ortamlarda android cihazların pusulalarını rahatlıkla bozacaktır. Detayları aşağıdadır!

* Türkiye’deki tüm şehirlerin GPS konumların mevcuttur, bu nedenle Türkiye içinde GPS e gerek kalmadan kıble yi bulabilirsiniz.

* Android cihazlarındaki pusulaların sık sık yere paralel tutularak kalibre edilmesi gerekir. Ayrı bu pusulalar manyetik ortamlardan olumsuz etkilenebilir, mesela LCD televizyonlar, bilgisayarlar, hoparlör sistemleri yakınında yapılan ölçümlerde ciddi farklılıklar gördük, çünkü bu cihazların yaydığı manyetik etki pusulayı yanıltıyordu. Bu nedenlerle cihazın göstereceği konumu farklı kaynaklarla teyit edilirse faydalı olacaktır.

* Uygulama Mekke yi,Kabe yi en kısa mesafe , en kısa açıyı bulma prensibiyle çalışmaktadır, dünyanın farklı yerlerinde de rahatlıkla çalışabilir.

* Hatalı hesaplamaları lütfen bildirin bir an önce düzeltelim.

kıble pusula, kıble yönü, kıble duvarı, kıble bulucu, kıble yönü pusula, kıble ne taraf, manyetik pusula, yön bulma

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayarİndir

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top