Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Yazılım / Kodi köklerine dönüyor! | Tuzla Bilgisayar
Kodi köklerine dönüyor! | Tuzla Bilgisayar

Kodi köklerine dönüyor! | Tuzla Bilgisayar

Oldukça popüler medya üssü uygulaması Kodi’nin geliştiricileri, yazılımın 18. sürümüyle birlikte Windows’ta 64-bit desteğinin sunulacağını duyurdu. Geliştiriciler, sadece Windows ile kalınmayarak 64-bit sürümün tüm uygun platformlara geleceğinin altını çiziyor. Peki, bu neden önemli?

Kodi 18 için yeni özellikler açıklandı!

Kodi 18 Leia için çalışmalar devam ederken, popüler uygulamanın geliştirici ekibi sunacakları…

Kodi, Xbox oyun konsoluna geri dönüyor!

Kodi’nin çıkış noktasının ilk olarak Xbox oyun konsollarında sunulan XBMC ya da nam-ı diğer Xbox Media Center uygulaması olduğunu hatırlatalım. XBMC Foundation, 2012 yılından beri Kodi’nin 64-bit hale getirilmesi için yoğun talep aldıklarını ifade ediyor. Öte yandan uygulamanın içerdiği birçok kodun yeniden yapılandırılması süreci haliyle hiç de kolay bir süreç değil.

Geliştirici ekip sonunda, ellerindeki 32-bit kodları elden geçirerek ve harici kütüphaneleri düzenleyerek 64-bit geçişini tamamlamayı başarmış durumda. Uygulamanın bu sayede Evrensel Windows Platformu (UWP) için uygun hale gelebilecek olması sayesinde, Kodi köklerine dönerek bir kez daha Xbox’taki yerini alabilecek.

XBMC Foundation hala 800’den fazla işlevin değiştirilmesi gerektiğini ve daha çok işleri olduğuna vurgu yapıyor. Yani süreç biraz yavaş ilerliyor.

Windows için Kodi 18’in 64-bit sürümünü denemek isteyenler, bu adresten uygulamanın geliştirme yapısını indirebilirler.

:: Kodi uygulamasını kullanıyor musunuz?

SDN


  • Hakkında ates_kqual202

    Cevapla

    Scroll To Top