Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Mac / iMac / Macbook / Mac Mini / MacBook’lar yenileniyor! | Tuzla Bilgisayar
MacBook’lar yenileniyor! | Tuzla Bilgisayar

MacBook’lar yenileniyor! | Tuzla Bilgisayar

Apple’ın Haziran ayında düzenleyeceği WWDC17’ye sayılı günler kaldı. Şirket, Haziran 2013’te MacBook Air’i tanıttığından beri Haziran ayında sadece yeni yazılımlara yer veriyor. Fakat geleneğin bu yıl bozularak yeni Macbook modelleri ve iPad Pro modellerinin tanıtılması bekleniyor.

WWDC17’de iPad Pro sürprizi!

Apple’ın Haziran ayında McEnery Kongre Merkezi’nde düzenleyeceği WWDC17, yazılım tanıtımlarının…

MacBook’lara işlemci dopingi!

Bloomberg‘in ünlü Apple yazarı Mark Gurman‘ın raporuna göre, Apple, WWDC17’de üç MacBook modeli tanıtacak. Gurman’a göre şirket, Intel’in en yeni Kaby Lake işlemcisine sahip MacBook Pro‘yu tanıtacak. Apple, daha hızlı bir Intel çipine sahip 12 inçlik MacBook’un yeni bir versiyonu üzerinde de çalışıyor. Şirket ayrıca 13 inç MacBook Air‘i yeni bir işlemci ile güncellemeyi düşünüyor.

Bu modellerde işlemci dışında herhangi bir donanımsal yenilik olmayacak. Donanım açısından büyük değişiklikler yapılmasa da Apple’ın yeni MacBook Pro’lar ile ilgili eleştirileri dikkate alarak dizüstü bilgisayarlarını Intel’in en yeni işlemcileri ile güçlendireceğini görmek güzel.

Apple, 2015 yılından beri güncellemediği MacBook Air‘in daha güçlü yeni versiyonunu da WWDC17‘de tanıtabilir. Böylece düşük fiyatlı ama güçlü bir dizüstü bilgisayar ile rekabete devam edebilir. WWDC17, 5-9 Haziran tarihleri arasında McEnery Kongre Merkezi’nde düzenlecek. Etkinlikte iOS, watchOS, macOS ve tvOS‘un yeni güncellemeleri de tanıtılacak.

:: Sizce Intel’in yeni işlemcisi ile donatılacak yeni MacBook’lar istenilen satış rakamlarına ulaşabilir mi?

SDN


  • Hakkında ates_kqual202

    Cevapla

    Scroll To Top