Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Yazılım / macOS High Sierra beta 1 yayınlandı! | Tuzla Bilgisayar
macOS High Sierra beta 1 yayınlandı! | Tuzla Bilgisayar

macOS High Sierra beta 1 yayınlandı! | Tuzla Bilgisayar

Daha önceki haberlerimizde de duyurusunu yaptığımız gibi macOS 10.13 yani macOS High Sierra dün akşamki WWDC17 etkinliğinde tanıtıldı. Tanıtımın hemen ardından iOS 11, watchOS 4 ve macOS High Sierra beta 1 geliştiriciler için yayınlandı.

iOS 11 beta 1 yayınlandı!

Apple bu akşam düzenlediği WWDC17’de iOS 11’i tanıttı. Tanıtımda da bahsedildiği gibi iOS’un yeni…

macOS High Sierra beta 1 yayınlandı!

MacOS High Sierra, macOS Sierra ile sunulan özellikleri bir tık ileriye taşıyor.Yeni çekirdek depolama, video ve grafik Teknolojisini Mac bilgisayarlara getiriyor. MacOS High Sierra, yeni Apple Dosya Sistemi (APFS) ve Yüksek Verimli Video Kodlamayı (HEVC) desteklemekle birlikte, VR desteği olan Metal’in güncellenmiş bir sürümünü kullanıcılara sunuyor.

Yeni macOS sürümü ile birlikte Fotoğraflar uygulamasına, düzenleme araçlarına ve albümlere erişmeyi kolaylaştıran bir kenar çubuğu ekleniyor. Yeni düzenleme seçeneklerine sahip olan Fotoğrafla uygulaması Photoshop ve Pixelmator gibi harici düzenleme uygulamalarını da destekliyor.

Safari’de otomatik oynatılan sitelerde video oynatmayı engelleme, spotlight ile entegre çalışan e-posta uygulaması da macOS High Sierra’nın diğer öne çıkan özellikleri. macOS High Sierra şu an yalnızca geliştiriciler için yayınlandı. Haziran sonunda halka açık beta sürümünün yayınlanması beklenen yeni macOS güncellemesi Eylül ayında yayınlanacak. Bu beta, Apple Geliştirici Merkezi’nden indirilebilir. Daha sonraki betalar Mac App Store’daki Yazılım Güncelleme mekanizması aracılığıyla indirilebilecek.

:: macOS High Sierra’yı beğendiniz mi?

 

SDN


  • Hakkında ates_kqual202

    Cevapla

    Scroll To Top