Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / İşletim Sistemleri / Microsoft’un dün gece düzenlenen etkinlikte duyurduğu 8 önemli yenilik
Microsoft’un dün gece düzenlenen etkinlikte duyurduğu 8 önemli yenilik

Microsoft’un dün gece düzenlenen etkinlikte duyurduğu 8 önemli yenilik

 

Windows VR gözlükler

Windows 10’la uyumlu ve HoloLens gibi Windows Holographic üzerinde kullanılabilen sanal gerçeklik gözlüklerini tanıtan teknoloji devi, 299 dolardan satışa çıkacak cihazların üretim ve satışını ise Asus, HP, Dell, Lenovo ve Acer’ın üstleneceğini duyurdu. 
 
Ayrıca Bkz.Karadeniz’de 40 adet bozulmamış Osmanlı ve Bizans gemisi bulundu 
 

3D Paint

Windows ile özdeşleşen “Paint” uygulamasına birkaç seviye atlatmayı başaran Microsoft, taranan objelerin kolaylıkla üç boyutlu tasarımlara dönüştürülmesini sağlıyor. Üstelik neredeyse her şeyi etkileşimli birer nesneye dönüştürebilen 3D Paint, içeriklerin Hololens gibi sanal gerçeklik gözlüklere aktarılmasına da imkan veriyor.
 
 

Surface Dial

Tasarımcılar için büyük kolaylık sağlayan Surface Dial, ekran üzerinde döndürdüğünüzde çıkan menüler üzerinden işlem imkanı sağlıyor. Surface Studio ile uyumlu şekilde çalışabilen cihaz kasım ayından itibaren 99,99 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak.
 
 

Xbox canlı yayın

Windows 10’un yaratıcı güncellemesiyle birlikte canlı yayınlar Xbox için standart bir özellik haline getiriliyor. Xbox Live’ın bir parçası olarak çalışacak canlı yayın fonksiyonuyla arkadaşlarınızı takip ederek yorum ve önerileri anında alabileceksiniz. Dolby Atmos ses desteğine de kavuşan Xbox’ta istediğiniz özelliklere sahip turnuva düzenleyebilmek de artık mümkün. 
 
 

Windows People

Windows kullanıcılarının birbirleriyle daha kolay ve basit şekilde iletişime geçmelerini isteyen Microsoft, belirlenen kişilerle görev çubuğu üzerinden anlık iletişime geçilmesini sağlıyor. Göndermek istenilen dosyaları görev çubuğuna sürükleyip bırakmak yeterli olacak. Windows People bünyesinde mobil mesajlaşma uygulamalarında olduğu gibi çeşitli çıkartmalar ve 3D tasarımlar da yer alıyor. 
 
 

Surface Studio

12,5 mm kalınlığa ve 28 inç dokunmatik ekrana sahip Surface Studio, 4K ekranlara göre yaklaşık yüzde 66 daha yüksek çözünürlük sunuyor. Intel i7 işlemci, 32 GB RAM, GeForce 980M ekran kartı ve 2 TB depolama alanı bilinen diğer özellikler arasında. Cihazın fiyarı ise 2,999 dolar. 
 
Ayrıca Bkz.Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki illerde internete erişim sağlanamıyor 
 

Surface Book i7 

Geçtiğimiz yıl duyurulan Surface Book’a bazı iyileştirmeler getiren Microsoft artık i7 işlemci ve 16 saate kadar pil ömrü ile geliyor. İnce bir tasarıma sahip olan ürünün fiyatı ise 2,399 dolar. 
 
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top