Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Logo Hataların Çözümü / ERP / MYLOGO ÜYELİK VE KUR İŞLEMLERİ | Tuzla Bilgisayar
MYLOGO ÜYELİK VE KUR İŞLEMLERİ | Tuzla Bilgisayar

MYLOGO ÜYELİK VE KUR İŞLEMLERİ | Tuzla Bilgisayar

MYLOGO ÜYELİK VE KUR İŞLEMLERİ

MYLOGO HESAP AÇMA İŞLEMİ
www.mylogo.com.tr sayfasına ulaşılarak ana sayfada bulunan kullanıcı bilgileri girişinin yapıldığı menünün altında “Yeni Hesap” butonu ile hesap açma işlemi başlatılır.


Bu link ile aşağıda ekran görüntüsü olan pencereye ulaşılır ve öncelikle kullanılmakta olan ürüne ait
( Go Plus,Tiger Plus,Tiger EnterPrise,Bordro Plus ürün grupları) “Lisans Anahtarı” bilgisi girilir.
Lisans anahtarı; kullanılan Logo ticari ürününün 26 haneli lisans numarasıdır.
Lisans anahtarına program içerisindeyken İzle=>Lisans Bilgileri penceresinden ulaşılabilir ya da programın yüklü olduğu klasörde bulunan LogoUserForm.xml dosyası da açılarak görülebilir.
” Hesap Kodu, Kullanıcı Adı ve Şifre ” bilgileri ise istenilen bilgiler ile tanımlanmalıdır. Bu tanımlamalar sonrasında MyLogo üyelik işlemleriniz tamamlanmış olacaktır.


Hesap aktivasyonu oluşturma işleminin tamamlanması ile 2. adım olan MyLogo ana sayfasında bulunan Logo sertifikası indirilmelidir. Sertifikanın bilgisayarınıza yüklenmesi ile MyLogo sayfasında hesap açma ile ilgili işlem adımları tamamlanmış olur.

MYLOGO DÖVİZ KURU AYARLARI
Öncelikle www.mylogo.com.tr adresine gerekli bilgiler kullanılarak girilir.


MyLogo sayfasına eriştiğimizde HESAP YÖNETİMİ (1) bölümünden, HESAP AYARLARI (2) seçilir. Açılan pencerede ÖZEL DÖVİZ KURLARI AYARLARI (4) butonu seçilerek aşağıda görülen pencereye erişilir. Bu pencerede “Özel Döviz Kuru “seçimleri için formül alanı satırı mouse ile işaretlenip her satıra hesap makinesi benzeri görülen araç kullanılarak bilgilerin girilmesi sağlanır. Bu işlemler satırlar için tamamlandığında “kaydet” denilerek web sitesinden çıkılır.

PROGRAMDA YAPILMASI GEREKEN AYARLAR
Programlarımızda MyLogo bağlantısının kurulabilmesi için öncelikle; GoPlus Sistem Yönetmeni, Tiger EnterPrise veya Tiger Plus Sistem Yönetmeninde sırası ile aşağıda belirtilen ayarların yapılması gerekmektedir.
1) Sistem Yönetmeninde “Kuruluş Bilgileri” bölümünden “Web Hesabı Ayarları” seçilmeli,


2) Açılan “Web Hizmetleri Hesap Ayarları” penceresinde, “Hesap Adı” olarak örneklerde verildiği gibi Hesap Kodu girilmeli. Sunucu adresine <https://www.mylogo.com.tr> yazılmalıdır (mylogo sitesi güncellemesinden sonra http de yazılarak denenmelidir.) .Adres ”Http” olarak yazıldığında da bağlantı sağlanacaktır.Ancak MyLogo sayfasından sertifika indirildiyse https ile güvenli bağlantı sağlanmış olunur.


3) “Yönetim” menüsünde “Web Hizmeti Bağlantıları” başlığı seçilmeli, açılan “WEB Servis Bağlantıları” penceresinde sağ mouse butonuna basılarak ekle denmeli, “Kullanıcı Adı” bölümüne örneklerde belirtilen Kullanıcı Kodu bilgisi ve Şifre bilgisi girilerek kaydedilmelidir.


4) “Yönetim” menüsünde “Kullanıcılar” bölümü seçilmeli, MyLogo bağlantısı gerçekleştirmesi istenen kullanıcı üzerine gelinip (Örneğin Logo kullanıcısı üzerinde) sağ mouse butonuna basılmalı ve açılan menüden “Kullanıcı Detayları” seçilmeli. Açılan “Kullanıcı Detayları” penceresinde “Web Servisi” bölümünde tanımladığımız Kullanıcı Adı listelenecek başlık seçilmeli ve kaydedilmelidir.Bu işlemlerin tamamlanması ile programlarımızdan döviz kurları aktarımı başarı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Günlük Kurlar Programda Nereden Aktarılacak?
Son aşama olan günlük kurları programa indirme-aktarma işlemi için program arayüzünde üst menüde bulunan “Günlük Kurlar” butonu seçilerek “Günlük Döviz Kurları” ekranın açılması sağlanır.

Açılan pencerede alt bölümde bulunan “MyLogo’dan Kur Aktarımı” butonu seçilerek ekrana gelen tarih aralığı seçimi ile istenilen tarih aralığı belirtilerek kurların programa aktarılması sağlanır.


Günlük kurlar penceresi altında yer alan seçenekler kullanılarak önceki ve sonraki gün seçilebilir , böylelikle istenilen tarih için kurlar görülebilir.

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla BilgisayarGökyüzü Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top