Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Taşınabilir Bilgisayarlar / Oyun dizüstü bilgisayarı pazarının lider isimleri: Asus ve MSI
Oyun dizüstü bilgisayarı pazarının lider isimleri: Asus ve MSI

Oyun dizüstü bilgisayarı pazarının lider isimleri: Asus ve MSI

 

 
Gelen bilgilere göre Asus, 1.2 milyon oyun dizüstü bilgisayarı satarak pazarı lider kapattı. MSI ise yaklaşık 850 bin adet ile ikinci sırada geldi. Büyüme eğilimi göstermeyen bilgisayar pazarında oyun sınıfı ürünlerde patlama yaşanırken, 2017 için de %15’e varan bir artış öngörülüyor. Başta Kuzey Amerika ve Çin olmak üzere hem her coğrafyada, üzerinde Gaming yazan ürünlere ilginin yüksek olduğunu görüyoruz ki, buna ülkemiz de dahil.
 
Asus ve MSI dışında, örneğin oyun serilerini Legion markası altında toplayan Lenovo için de bu sene hedef büyük. HP tarafında Omen markasına son dönemde ciddi yatırım yapıldığını göz ardı edemeyiz. Pek tabi ki Dell de gerek Alienware markası gerekse de Inspiron serisi altında iddialı modeller sağlıyor. Acer’ın da yine dikkatlerden kaçmayan ürünleri olduğunu görüyoruz. Radarda tutulması gereken bir diğer firma ise oyun endüstrisinde “Apple” etkisine sahip, ortalama satış fiyatı en yüksek firmalardan biri olan Razer. Üstelik dizüstü bilgisayarları belki bu sene ülkemize de gelmiş olacak.  
 
 
Üreticilerin son dönemde ağırlıklı olarak sosyal medya, Youtube kanalları ve canlı yayınlar üzerinden ürünlerini gösterme çabası içinde olduğu da pazardaki bir diğer popüler eğilim. Ancak modellerin ve özelliklerin giderek birbirine daha fazla benzediği günümüzde giriş seviyesi için 799 dolar, orta seviye için 1499 dolar ve üst seviye için 1799 dolar’dan başlayan fiyatlarla satılan modeller için üreticilerin bu sene daha fazlasını yapması gerekecek.
 
Ortalama satış fiyatı yüksek olan modeller için, ayırt edici unsurun tasarım-arge-ek fonksiyonlar etrafında toplanması ve bu noktada öne geçmek isteyen üreticinin farkını daha iyi anlatması gerekecek. Bu da gösteriyor ki üreticilerin daha olgun bir stratejiyle mesajını iyi anlatması gerekecek. Bu sene rekabet daha da çetin geçeceğe benziyor, detaylar geldikçe paylaşmaya devam ederim.
  

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top