Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Fotoğraf Makineleri / Panasonic’den iki yeni fotoğraf makinesi
Panasonic’den iki yeni fotoğraf makinesi

Panasonic’den iki yeni fotoğraf makinesi

Las Vegas’da düzenlenen CES 2016 fuarı kapsamında Canon sonrası Panasonic’de yeni geliştirdiği fotoğraf makinelerini görücüye çıkarttı.
 
Şirketin tanıttığı ilk kompakt fotoğraf makinesi Lumix DMC-ZS60 model ismine sahip. Her zaman taşınabilecek bir çözüm oluşturan makine, 18MP MOS sensör üzerine kuruluyor ve Leica imzalı 24-720mm lensiyle 30 kat optik yakınlaştırma yapabiliyor. Video tarafında önemli bir detay olarak 3840 x 2160 piksel yani “4K” 30 fps video video çekebilen kamera, Full HD’de ise 60 fps’ye çıkış yapabiliyor ve OIS (Optik görüntü sabitleme) sistemiyle stabil görüntüler verebiliyor. Bünyesinde 3-inçlik LCD ekran yer alan ZS60, WiFi ile akıllı telefonlarla bağlantı kurabiliyor.
 
Panasonic’in görücüye çıkarttığı bir diğer fotoğraf makinesi Lumix DMC-ZS100 (Görsel altta) ise, yine kompakt gövdesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. 1-inçlik MOS görüntü sensörüyle fark yaratan model, ZS60 ile benzer olarak 4K (30fps) video çekebiliyor ve yine Leica imzalı 25-250mm lensiyle 10 kat optik yakılaştırma yapabiliyor.
 
Ufak gövdesine rağmen bünyesinde vizör barındıran ve WiFi teknolojisi ile akıllı telefonlar üzerinden hem kontrol edilebilen hem de görüntü aktarımı yapabilen ZS100, 5 eksenli görüntü sabitleme sistemiyle beklentilerin üzerine çıkarken, ZS60 ile benzer olarak saniyede 10 kare seri fotoğraf çekimi gerçekleştirebiliyor.
 
Panasonic’in yeni fotoğraf makinelerinden “ZS100” 700$ fiyat etiketiyle, “ZS60” ise 450$ fiyat etiketiyle Mart ayında satışa çıkıyor.
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top