Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Televizyonlar / Pele’den Samsung’a tazminat davası
Pele’den Samsung’a tazminat davası

Pele’den Samsung’a tazminat davası

Teknoloji sektöründeki firmaların, patent ihlali sebebiyle birbirlerine karşı hukuk mücadelesi başlattığını sık sık duyuyoruz. Bu kez, çok farklı bir sektörden hatta bir efsaneden, Samsung aleyhine tazminat davası açıldı.

 

Futbolun yaşayan efsanelerinden Pele olarak da bildiğimiz Edson Arantes do Nascimento, kendisine ait bazı özelliklerin izinsiz olarak reklamlarında kullandığı gerekçesiyle, Samsung aleyhine 30 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

 

Geçen yıl sonlarında, Samsung’un UHD televizyonlarını tanıtmak amacıyla, New York Times gazetesinde bir reklam yayımlanmıştı. Reklamda, siyahi bir kişi arka planda görülürken, televizyon ekranında ise topa vuruş yapan bir futbolcu görülüyordu.

 

Ayrıca Bkz.Samsung Exynos 8890’da ısınma problemleri yaşanıyor

Pele, reklamlarında rol almak üzere Samsung’un kendisine teklif getirdiğini ancak anlaşamayınca, kendisinden izinsiz benzerini kullandığını iddia ediyor. Pele’ye göre, arka plandaki siyahi kişi aslında kendisi. Ayrıca topa vuruş şekli de yine kendisi ile özdeşleşen bisiklet vuruşu.

 

Chicago federal mahkemesinde görülecek olan davada eğer Samsung haksız bulunursa, firmanın imajı sarsılabilir ve büyük eleştiri oklarına hedef olabilir. Haklı bulunursa, bu kez efsane Pele için aynı durum söz konusu olacak. 

 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top