Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Taşınabilir Bilgisayarlar / Razer’ın çalınan prototipleri açık arttırma sitesinde ortaya çıktı
Razer’ın çalınan prototipleri açık arttırma sitesinde ortaya çıktı

Razer’ın çalınan prototipleri açık arttırma sitesinde ortaya çıktı

Razer’ın CES 2017 fuarında çok önemli iki prototip cihazının çalındığını sizlere iletmiştik. Bunlar Project Valerie projesine ait olan üç ekranlı dizüstü bilgisayar prototipleriydi. Firma kolluk kuvvetleri ile geniş çaplı bir inceleme başlatırken, çalınan modellerin ortaya çıkması gecikmedi.

 

Adres Tabii Ki Açık Arttırma Siteleri

 

Çinli Taobao açık arttırma sitesinde ortaya çıkan prototipler 22 000$ civarında bir fiyat etiketi ile alıcılarını bekliyor. Dünyada tek olan bu prototipleri satın alan kişiler kendi ürünlerini geliştirerek piyasaya sürebilecek. Bu bakımdan hırsızlar prototiplerin paha biçilemez olduğunu düşünmüş.

 

Cihazlar henüz 4 gün önce çalınmıştı. Hırsızların kısa sürede ABD’yi terk ederek Çin’e geçmiş olması şaşırtıcı. Muhtemelen bu kişiler fuar katılımcıları arasındaydı ve çalmadan önce de planlarını yapmışlardı. Olayı gerçekleştirdikten hemen sonra fuardan ayrılıp ülkelerine döndüler.

 

Ayrıca Bkz.Nintendo Switch sahaya çıkıyor

Şimdi soruşturmanın Çin’e uzaması gerekiyor. İlan sayfasından kullanıcıların kimler olduğu tespit edilecek ve adresine ulaşılmaya çalışılacak. Tabii bunun için Çinli yetkililerin gayret göstermesi gerekiyor. Razer patronu ise çalınan cihazlar ile ilgili yardımcı olacak bilgi getirenlere 25000$ ödül vadetmişti. Belki bu ödül Çin makamlarına ikramiye veya hibe şeklinde verilebilir. 

 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top