Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Web Siteleri / Referandum için seçmen listeleri ilan edildi: Nerede oy kullanacaksınız?
Referandum için seçmen listeleri ilan edildi: Nerede oy kullanacaksınız?

Referandum için seçmen listeleri ilan edildi: Nerede oy kullanacaksınız?

 

Ülkemizin son dönemdeki bir numaralı gündem maddesi olan anayasa değişikliği için oldukça kısa bir süre kaldı. Partilerin seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, nerede oy kullanacağınızı öğrenebileceğiniz seçmen listeleri de bugün internet üzerinden ilan edildi.
 

Ayrıca Bkz.Android telefonlara satışa sunulmadan önce virüs yüklendiği ortaya çıktı
Seçmen kaydı için ilk seçenek e-Devlet üzerindeki Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından sunulan “Yurt İçi Seçmen Kaydı Sorgulama” hizmeti. Dilerseniz buradan TC kimlik numaranız ve şifrenizle kimliğinizi doğrulayarak 16 Nisan Pazar günü nerede oy kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Diğer taraftan buradaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz Yüksek Seçim Kurulu’nun “Seçmen Portalı”ndan gerekli bilgileri doldurarak yine aynı seçmen listesine erişebilirsiniz.

 

2017 Halk Oylaması’nda birleşik oy pusulası kullanılacak 

 
Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak ekranda oy vereceğiniz yeri, aynı hanede oturan diğer seçmen bilgilerini, sandık ve sıra numaranızı görüntüleyebilmeniz mümkün. Yurt dışında oy kullanacak kişiler ise “Yurt Dışı Seçmen Kaydı Sorgulama” sayfasından giriş yaparak gerekli bilgilere ulaşabilir.
 

Ayrıca Bkz.Türkiye’nin internet hızı belli oldu: Dünyada kaçıncı sıradayız?

Yurt içi seçmen kütüğüne kayıtlı 55 milyon 336 bin 960 seçmen yaklaşık 164 bin sandıkta oy kullanabilecek. Şu anki bilgilere göre yurt dışı kütüğünde ise kayıtlı 2 milyon 929 bin 389 seçmen yer alıyor. 2017 Halk Oylaması’nda beyaz renk üzerine “Evet” ve kahverengi üzerinde “Hayır” ibarelerinin yazılı olduğu birleşik oy pusulası kullanılacak. Seçmenler tercih mührü ile oy verme işlemini gerçekleştirecek.
  

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top