Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Apple TV / Steve Jobs CEO’luktan ayrıldıktan sonra televizyon projesi üzerinde çalışmış
Steve Jobs CEO’luktan ayrıldıktan sonra televizyon projesi üzerinde çalışmış

Steve Jobs CEO’luktan ayrıldıktan sonra televizyon projesi üzerinde çalışmış

Teknoloji basınının en kıdemli isimlerinden olan ve aynı zamanda Steve Jobs ile yakın arkadaşlığıyla tanınan Walt Mossberg, yayınladığı son yazısında yıllardır bilinmeyen bir olaya dair detayları ilk kez paylaştı. Buna göre Steve Jobs eğer vefat etmeseydi sıra dışı bir televizyonla karşımıza çıkacaktı.
 
Ayrıca Bkz.İrlanda kendini kurtarmak için Apple’ın cezasını temyize götürüyor 
Hatırlayacağınız gibi kanserle çetin bir savaş veren Steve Jobs, hastalığının ilerlemesiyle 2011 yılında CEO koltuğunu bırakmak zorunda kaldı. Görevinden ayrıldığı gün Jobs’ın kendisini arayarak çağırdığını dile getiren Mossberg o akşam ünlü yöneticinin hayli duygusal ve bitkin olduğunu, hastalığından dolayı söylediklerinin güçlükle anlaşıldığını gözlemlemiş. Konuşmalarında bilgisayar, telefon ve tablet dünyasında yaptıkları yeniliklerin benzerini televizyon alanında da yapmak istediğini söyleyen Steve Jobs, insanlara sade ve şık bir yapıya sahip, interaktif televizyon deneyimi sunmak istediğini belirtmiş.
 

Mossberg: Steve Jobs ne yapmak istediğini biliyordu

 
Walt Mossberg’in aktardıklarına göre o akşam hastalığını neredeyse tamamen unutan ve televizyon projesi üzerine yoğunlaşan Steve Jobs’ın ne yapmak istediğini tamamen bildiği, hatta birkaç aylık süreç içerisinde elle tutulur yeni bir çalışmayla geri döneceğini söylediği ifade ediliyor.
 
Ayrıca Bkz.Instagram’a yakınlaştırma (zoom) özelliği geldi 
CEO’luğu bıraktıktan yaklaşık 1,5 ay sonra, 5 Ekim 2011 tarihinde hayatını kaybeden Steve Jobs’ın günümüzde satılan Apple TV’den neredeyse tamamen farklı bir fikre sahip olduğu ancak ömrünün bunları gerçekleştirmeye izin vermediği açıklamalarda yer alıyor. Günümüzde televizyon alanında deneysel çalışmalar yürüten Apple’ın ise yol haritasında bir nebze sapma olduğunu söyleyebilmek mümkün. Görünüşe bakılırsa Steve Jobs’ın yenilikçi fikirleri de kendisiyle birlikte göçüp gitmiş.
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top