Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Logo Hataların Çözümü / ERP / Tamamlanmayan Kayıtlar | Tuzla Bilgisayar
Tamamlanmayan Kayıtlar | Tuzla Bilgisayar

Tamamlanmayan Kayıtlar | Tuzla Bilgisayar

Tamamlanmamış Kayıtlar (Recovered Records)

1.86.XX.XX sürümüyle birlikte kullanıma sunulan tamamlanmamış kayıtlara ulaşım özelliği ile gerek otomatik gerekse kullanıcı kontrolünde, kaydedilen taslak kayıtlara ulaşılır ve kaydetme ya da silme işlemleri gerçekleştirilebilir. Malzeme, sipariş, irsaliye, fatura ve muhasebe fişleri taslak olarak XML formatında kaydedilmektedir.
Tamamlanmamış kayıtar sistemi uygulama yüklendiği anda öndeğer aktif halde gelmekte ve parametreye bağlı olarak kullanıcı bazında uygulama devre dışı bırakılıp, devreye alınabilmektedir.
Program üzerinde İzle-Seçenekler bölümünden ulaşılabilecek “Tamamlanmamış Kayıtlar Sistemini Devre Dışı Bırak” parametresi işaretlerinirse uygulama devre dışı bırakılacak, parametre işaretlenmemiş ise uygulama aktif durumda olacaktır.
Tamamlanmamış kayıtlar sisteminde, Taslak yada otomatik olarak XML formatında kaydedilen dosyalar herhangi bir klasör tanımı yapılmamış ise öndeğer olarak program klasörü içerisinde AUTOSAVE klasörü içerisine eklenmektedir.
Dikkat! Tamamlanmamış kayıtların oluşturulabilmesi, okunabilmesi ve çıkarılabilmesi için kullanıcının belirtilen klasöre tam yetkisi olması gerekmektedir.

 


Tamamlanmamış kayıtların oluşturulacağı klasör istenirse kullanıcı bazında, İzle-Seçenekler penceresinden “Geçici Veri Kataloğu” karşısındaki üç noktadan seçilerek değiştirilebilir.


Otomatik Kaydedilen Kayıtlar;

Uygulama üzerinde işlem yaparken herhangi bir nedenle (elektrik kesilmesi, donanım sorunları vb. ) çalışmanın kesilmesi durumunda kaydedilemeyen kayıtlara ulaşım sağlanmıştır. Kesinti sonrası çalışmada taslak şeklinde kaydedilen bu kayıtlar listelenir. İstenen kayıtlara tekrar ulaşılarak kaydetmek, gerektiğinde silmek mümkündür.


Örneğin örnekteki faturanın kaydedilmesi işlemi gerçekleştirilmeden elektrik kesildiğini ya da programın herhangi bir nedenle sonlandığını farzedelim. Kesintisi sonrası programa yeniden giriş yapıldığında


Mesajı ile karşılaşılacaktır. Bu mesaja “ Tamam “ denilerek işleme devam edildiğinde kaydedilmemiş olan fişler ile ilgili pencere açılacaktır. Açılan tamamlanmamış kayıtlar penceresinde hareket satırı üzerinde çift tıklandığında fiş olduğu gibi tüm girilmiş verileriyle birlikte ekrana açılacaktır.


Kullanıcı Kontrolünde Kaydedilen Taslak Kayıtlar İşlem girişi sırasında kullanıcı kontrolünde kaydedilen taslak kayıtlara da sonradan ulaşılır. Bu kayıtlar CTRL+F2 tuşu ile kaydedilen taslak kayıtlardır. İşlem herhangi bir aşamada CTRL+F2 ile kaydedildiğinde ekrana işlemin geçici olarak kaydedildiğini belirten mesaj gelir.


Gerek otomatik gerekse kullanıcı kontrolünde kaydedilen bu kayıtlara araç çubuğunda yer alan Tamamlanmamış Kayıtlar seçeneği ile ulaşılır.


Tamamlanmamış kayıtlar listesinde kullanıcı kontrolünde ve donanım sorunları nedeniyle otomatik olarak oluşturulan kayıtlar tarih, tanım ve modül bilgileri ile listelenir.

Değiştir seçeneği ile kayıt ekrana getirilir. Güncelleme yapılarak kaydedilir. Taslak olarak kaydedilen kayıtlar kullanılmayacaksa silinir. Bu kayıtlara Silinen Kayıtlar başlığı altında ulaşmak gerekirse taslaklara taşımak mümkündür.

Silinen kayıtların üzerinde sağ klikte yer alan taslaklara taşı ya da ekranın sol alt köşesinde yer alan çöp kutusu seçeneği ile kayıtların tekrar taslak olarak sistemde tutulması mümkün olabilecektir.


Silinen kayıtların üzerinde sağ klikte yer alan taslaklara taşı ya da ekranın sol alt köşesinde yer alan çöp kutusu seçeneği ile kayıtların tekrar taslak olarak sistemde tutulması mümkün olabilecektir.

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla BilgisayarGökyüzü Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top