Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Otomobil Teknolojileri / Tesla Model Y’nin ilk detayları paylaşıldı! | Tuzla Bilgisayar
Tesla Model Y’nin ilk detayları paylaşıldı! | Tuzla Bilgisayar

Tesla Model Y’nin ilk detayları paylaşıldı! | Tuzla Bilgisayar

Elektrikli otomobil sektörünü domine eden Tesla, son günlerde yüz binden fazla ön sipariş alan yeni otomobili Model 3 ile adından söz ettiriyor olsa da, farklı ihtiyaçlar için çalışmaya hız kesmeden devam ediyor.

Tesla Model 3 için Elon Musk’tan yeni bilgi!

Tesla’nın geçtiğimiz yıl duyurusunu gerçekleştirdiği uygun fiyatlı Model 3 otomobilinin…

Önümüzdeki yıllarda başta elektrikli bir kamyonet olmak üzere farklı araçları ile kullanıcıların karşısına çıkmayı planlayan Tesla’nın, Model Y isimli bir araç üzerinde çalıştığı daha önce biliniyordu.

Şirketin CEO’su Elon Musk, Kaliforniya’da düzenlenen genel kurul toplantısında yaptığı açıklamalar ile Tesla Model Y hakkında uzun süredir devam eden sessizliği bozdu.

Tesla Model Y yeni Teknolojiler ile donatılacak!

Tesla Model Y’nin diğer otomobillere göre çok daha büyük farklılıklara sahip olacağını belirten Musk, tasarımından bataryasına kadar baştan aşağı yenilikler ile donatılacak olan otomobilin piyasaya çıkması ile birlikte kendini kısa sürede kanıtlayacağını ifade ediyor.

Model Y’nin üretim planlanması hakkında açıklama yapılmazken, şirketin Model 3’ün üretimine başlamak için hazırlandığını ve elektrikli kamyon çalışmalarını sürdürdüğünü göz önünde bulundurduğumuzda Model Y için uzun bir süre beklemek gerekecek gibi görünüyor.

Elektrik kamyonun yüksek ağırlık kapasitesine sahip uzun menzilli bir araç olacağını ifade eden Elon Musk, 2018 öncesinde ilk prototiplerin ortaya çıkabileceğini belirtti.

:: Tesla’nın elektrikli otomobil çalışmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

SDN


  • Hakkında ates_kqual202

    Cevapla

    Scroll To Top