Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Yazılım / Tor Browser 7.0 ile daha fazla gizlilik | Tuzla Bilgisayar
Tor Browser 7.0 ile daha fazla gizlilik | Tuzla Bilgisayar

Tor Browser 7.0 ile daha fazla gizlilik | Tuzla Bilgisayar

Gizliliğine önem veren kullanıcıların tercih ettiği internet tarayıcılar arasında yer alan Tor Browser, yeni sürümüyle birlikte anonimliğinizi sağlamak üzere önemli bir yenilik sunuyor. Peki, IP adresinize erişimi engellemek için sunulan bu yenilik ne?

Türkiye’de Tor Ağı engellendi

Deep Web yani derin web’in olmazsa olmazı Tor ağına yasak geldi. Artık Türkiye’deki kullanıcılar,…

Tor Browser 7.0 sandbox ile güçlendi!

Tor geliştiricilerinden Yawning Angel ile yapılan röportaja göre, Tor Browser 7.0 ile birlikte yazılıma bir sandbox özelliği ekleniyor. Sandbox sayesinde dosyalarınız, gerçek IP adresiniz ve MAC adresiniz tarayıcıdan gizlenebiliyor. Böylece Tor Browser’ın Tor Network haricinde bilgisayarınızın kalanı ya da dış dünyayla bağlantısının önüne geçiliyor. Özetle tarayıcının bilgisayarınız hakkında öğrendiği bilgi miktarı da kısıtlanmış oluyor.

17-06/10/tor-browser-70-sdn-02.jpg

Bu dijital güvenli alan şu an için Linux ve macOS kullanıcılarına varsayılan olarak sunuluyor. Daha sonraysa korumanın Windows kullanıcılarına da geleceği ifade ediliyor. Bu arada Windows ve macOS kullanıcılarının güncelleme sonrasında bazı ihtiyaçları mevcut. Yazılım, SSE2 işlevi olmayan Windows donanımlarında çalışmıyor ve en az OSX 10.9 ve üstü Mac bilgisayar gerektiriyor.

:: Tor Browser kullandınız mı ya da kullanıyor musunuz?

SDN


  • Hakkında ates_kqual202

    Cevapla

    Scroll To Top