Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Operatörler - Kurumsal Haberler / Turkcell’de anlaşmazlık devam ediyor: Rus milyarder Fridman hisseleri almadı
Turkcell’de anlaşmazlık devam ediyor: Rus milyarder Fridman hisseleri almadı

Turkcell’de anlaşmazlık devam ediyor: Rus milyarder Fridman hisseleri almadı

 

Rusya’nın en zenginleri arasında yer alana Mikhail Fridman’ın sahibi olduğu LetterOne, -28 Kasım’da sona eren- Çukurova Holding’in Turkcell’deki yüzde 13,8 olan payını alma hakkını kullanmadı. Diğer bir deyişle Fridman’ın satın alma seçeneğini tercih etmemesiyle birlikte Turkcell’in yüzde 51 hissesine sahip holding şirketi üzerindeki anlaşmazlık devam edecek.
 
Ayrıca Bkz.Mobil cihazlara damga vuran Hill Climb Racing’in yeni oyunu çıktı 
Çukurova Holding’in sahibi Mehmet Emin Karamehmet‘in haklarını kullanmasına karşın Fridman’ın satın alma hakkını kullanmayarak bu anlaşmazlıkta kendine avantaj sağlamayı amaçladığı belirtiliyor. Londra Uluslararası Tahkim Mahkemesi geçtiğimiz ağustos ayında Çukurova Holding’in Rus Fridman’ın yüzde 13.2 payını 2.7 milyar dolara satın almasını ya da yüzde 13.8 payını aynı değerlenme ile LetterOne’ın sahibi olduğu Alfa Telecom Türkiye’ye satmasına karar vermişti.
 
Ayrıca Bkz.Uçaklarda geniş bant internet devri başlıyor 
Açıklanan kararla birlikte Turkcell’in değeri, mevcut piyasa değerinin 3 katının üzerinde 20 milyar dolara ulaşıyor ancak kazanan taraf şirketin yönetim haklarına da sahip oluyor. Mikhail Fridman’ın hisseleri almama kararıyla birlikte yüzde 1,4 düşüş yaşayan Turkcell cephesinden konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top