Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter’ın çöküşü devam ediyor: Yüzlerce çalışan işten çıkarılıyor
Twitter’ın çöküşü devam ediyor: Yüzlerce çalışan işten çıkarılıyor

Twitter’ın çöküşü devam ediyor: Yüzlerce çalışan işten çıkarılıyor

 

Jack Dorsey, Twitter’ın CEO görevine geldikten sonra -2015 yılının Ekim ayında- toplam 4.100 çalışanından 336’sını işten çıkarmıştı. Küçülme sonrası mevcut çalışanlara daha fazla yük bineceğini düşünen Dorsey, bu yüzden sahip olduğu Twitter hisselerinin üçte birini şirket içerisinde paylaştırarak sürpriz yapmıştı.
 
Ayrıca Bkz.TRT’den yerli yapım bilim kurgu dizisi geliyor 
Bloomberg’te yer alan habere göre tarih tekerrür ediyor. İsmi açıklanmayan ancak sosyal ağa yakın kaynaklardan edinilen bilgiye bakılırsa, bu hafta açıklanması beklenen üçüncü çeyrek mali raporlardan hemen önce 300 kişi daha işten çıkarılacak. Toplam küresel iş gücünün yaklaşık yüzde 8‘ine denk gelen hamle sonrasında mikro blogun işinin daha da zorlaşacağı, hatta işten çıkarmaların bununla sınırlı kalmayabileceği ifade ediliyor.
 
Ayrıca Bkz.Sempatik süper kahraman Deadpool’un devam filminde sürpriz ayrılık 
Facebook, Snapchat ve Instagram’a nazaran çok daha yavaş büyüme grafiği çizerek bir adım geride kalan mikro blog, 12 ay içerisinde değerinin yüzde 40‘ını kaybetmişti. Google, Facebook, Salesforce ve Walt Disney tarafından satın alınacağı belirtilen Twitter’ın bu amacı da şimdilik başarıya ulaşamadı. 27 Ekim Perşembe günü üçüncü çeyrek sonuçlarını açıklayacak olan sosyal ağ her geçen gün biraz daha erimeye devam ediyor.
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top