Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Yazılım / watchOS 4 beta 1 yayınlandı! | Tuzla Bilgisayar
watchOS 4 beta 1 yayınlandı! | Tuzla Bilgisayar

watchOS 4 beta 1 yayınlandı! | Tuzla Bilgisayar

Bu akşamki tanıtıma her zamanki gibi iOS güncellemesi damgasını vursa da Apple Watch için gelecek olan watchOS 4 güncellemesi de çok önemli yenilikler içeriyor. Yaklaşık üç ay sürecek olan test sürecinin ilk adımı olan watchOS 4 beta 1 yayınlandı.

watchOS 4 hakkında her şey

Apple, WWDC konferansında merakla beklenilen akıllı saat işletim sistemi olan watchOS’un yeni…

watchOS 4 beta 1 yayınlandı!

watchOS 4 ile birlikte kişiye özgü bilgileri gösteren özel bir Siri saat kadranı geliyor. Hatırlatıcılar, tarfik, homekit gibi birçok şeyin bir arada bulunduğu bu arayüzde bilgilerin özetine göz atılabilecek. Kaleidoscope ve Toy Story de yeni kadranlar arasında yer alıyor.

17-06/06/watchos-4-2.jpg

watchOS 4 egzersiz uygulamasına da yenilikler getiriyor. Artık kullanıcılar aylık olarak birbirinden zor görevleri yerine getirmeye çalışacaklar. Ayrıca birden fazla çalışma modu ekleme özelliği ve yüksek tempolu çalışma modu da yenilikler arasında.

Yeni yazılım ile Apple Watch, NFC özelliğine sahip spor aletleri ile bağlantı kurabilecek. Müzik uygulamasındaki yenilikler, arkaplanda ses kaydı, otomatik yön değiştirme gibi birçok özellik watchOS 4 ile birlikte Apple Watch kullanıcılarının hizmetine sunulacak.

WatchOS 4 yalnızca geliştiriciler tarafından kullanılabilir. Bu sebeple genel beta test kullanıcılarına sunulmayacak. Sonbaharda düzenlenecek yeni iPhone tanıtımını takip eden günlerde watchOS 4 final sürümü yayınlanacak. iPhone’larında iOS 11 yüklü geliştiriciler Apple Developer Center‘dan uygun yapılandırma profilini kurduktan sonra Apple Watch uygulamasını kullanarak Genel -> Yazılım güncelleme bölümüne giderek watchOS 4 beta 1’i yükleyebilirler.

:: watchOS 4’ü beğendiniz mi?

SDN


  • Hakkında ates_kqual202

    Cevapla

    Scroll To Top