Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Yazılım / Windows 10 için büyük değişim zamanı! | Tuzla Bilgisayar
Windows 10 için büyük değişim zamanı! | Tuzla Bilgisayar

Windows 10 için büyük değişim zamanı! | Tuzla Bilgisayar

Microsoft, windows 10 için büyük değişimlere hazırlanıyor. Kullanıcılara sunacağı yeni özellikler ile birlikte daha farklı bir deneyim hedefleyen Microsoft, bugün yayınladığı güncelleme ile birlikte,  büyük değişiklikler adına ilk adımı attı.

Üç yeni Windows 10 sürümü geliyor!

Bir Twitter kullanıcısının ortaya çıkardığı bilgilere göre Windows 10 için yepyeni üç sürüm…

Windows 10 için büyük değişim vakti!

Microsoft 16215 numaralı Windows 10′un yeni bir test sürümü piyasaya sürdü. Windows Insider iseniz bu güncellemeyi indirebilir ve tüm yeniliklerden, herkesten önce faydalanabilirsiniz. Yeni güncelleme ile hangi yenilikler kullanıcılara sunuldu? Hemen açıklayalım!

Yeni yayınlanan güncelleme ile birlikte gelen ilk büyük çapta değişiklik ise yeniden tasarlanan bildirim merkezini görmekteyiz. Baştan aşağıya yenilen yeni bildirim merkezi kullanıcılara daha tutarlı bir şekilde hizmet verecek. Bildirimlere ve uygulamaları tek bir panelden rahatlıkla ulaşmamızı sağlayan Microsoft, bu konuda kullanıcılara kaliteli bir deneyim sunacak.

17-06/09/windows-10-guncelleme-shiftdelete.png

Favori internet sitelerinizi artık görev çubuğuna sabitleyip, en yeni gelişmeleri buradan takip edebileceksiniz. Favori internet siteleriniz artık bir tık uzağınızda olacak. 

Microsoft Edge içinde değişikliklere giden Teknoloji devi, yeni sekmeler için animasyonlar geliştirildi. Ayrıca Microsoft, Edge’de dolaştığınız zaman yapacağınız işi daha hızlı ve seri bir şekilde yürütmenize olanak sağlayacak. Daha işlevsel hale gelen Microsoft Edge, favori internet tarayıcınız olma yolunda ilerliyor.

Yeni güncelleme ile birlikte Cortana sanal asistanı, artık daha akıllı hale geldi. Örneğin gideceğiniz bir filmin posterini çektiğiniz zaman Cortana size bunu hatırlatayayım diye soracak. Eğer sizinde izniniz olursa, Cortana taradığı posterdeki filmin çıktığı gün size bildirim gönderecek.

Gelen büyük değişiklerden söz etmeye devam edecek olursak, güncellemenin getirdiği en büyük yenikler ise el yazınız ile yazdığınız bir yazıyı otomatik olarak algılayacak olan Windows 10, bu kelimeleri metine de kolaylıkla dökebilecek.

El yazınızı otomatik olarak tanıyacak olan Microsoft, el yazısı paneline hızlı bir şekilde emoji eklemenize de olanak sağlayacak. Ayrıca bu özelliği web sitelerinde gezinirken de kullanabileceksiniz. 

Windows 10 masaüstü ve tablet kullanıcıları için emoji önerilerini tek bir yerde topladı ve tablet kalemiyle çizdiğiniz veya elinizle yazdığınızı algılayan yeni bir dokunmatik klavye de yeni güncellemeyle ekleniyor.

Yeni paylaşma özelliği sayesinde kopyaladığınız bir şeyi rahatlıkla farklı yerlerde paylaşabileceksiniz. Son olarak ise HDR monitörler için gelişmiş destek sunacak olan Microsoft, ağ bağlantıları için de ortak ve özel ağlar arasında kolayca geçiş yapabilme olanağı sunuyor. 

:: Yeni yayınlanan güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

SDN


  • Hakkında ates_kqual202

    Cevapla

    Scroll To Top