Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Oyunlar / Windows 10 oyun modu haftaya Insider programına geliyor
Windows 10 oyun modu haftaya Insider programına geliyor

Windows 10 oyun modu haftaya Insider programına geliyor

Bir süre önce ilk bilgileri internete düşen Microsoft’un Windows 10 için hazırladığı oyun modu gün saymaya başladı. Windows Insider programının katılımcıları kısım kısım bu yeniliğe şahit olacaklar.

 

İddialar Doğrulanmış Oldu

 

Firmanın uzun süredir üzerinde çalıştığı teknoloji, oyun oynarken işlemci ve grafik biriminin diğer uygulamalarla etkileşimini azaltarak tüm kaynakları oyuna yönlendiriyor. Böylece daha akıcı bir oyun deneyimi ortaya çıkıyor.

 

Windows 10 oyun modu asıl olarak Creators Update güncellemesi ile kullanıcılara sunulacak. Bununla birlikte Windows Insider programına katılanlara kısım kısım yeni mod denemeye açılacak. Firma bir anda tüm sistemi kullanıma sunmak istemiyor.

 

Yapılan açıklamaya göre gelecek hafta Insider programındakiler oyun modunun ilk görsel unsurlarını yani muhtemelen arayüzünü deneyimlemeye başlayacak. Bu aşamada herhangi bir fonksiyon çalışmayacak. Tam anlamıyla modun aktif olması ise bir kaç yapı sonrasında mümkün olacak.

 

Ayrıca Bkz.16 yaşında ve Nvidia’nın robotik teknolojilerini geliştiriyor

Microsoft, oyun modunun hem Windows 32 hem de evrensel yapıdaki oyunlar için geçerli olacağını belirtiyor. Yeniliğin nihai sürümü ise Creators Update ile kullanıcılara sunulacak. Şimdilik modun arkasında yatan teknoloji ile ilgili detaylar verilmiyor. 

 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top