Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Mac / iMac / Macbook / Mac Mini / Yeni Mac Pro konsepti ortaya çıktı! | Tuzla Bilgisayar
Yeni Mac Pro konsepti ortaya çıktı! | Tuzla Bilgisayar

Yeni Mac Pro konsepti ortaya çıktı! | Tuzla Bilgisayar

Geçtiğimiz hafta Apple, şirketin Mac Pro üzerinde tekrar çalışmaya başladığı dedikodularını onaylamış ancak cihazın bu yıl satışa hazır olmayacağını söylemişti. Her ne kadar Mac Pro bu sene karşımıza çıkmayacak olsa da tasarımcıların cihazın nasıl olması gerektiğiyle ilgili birkaç fikri var.

Almanya’daki CURVED/labs adlı bir şirketin, önümüzdeki sene ortaya çıkması beklenen Mac Pro için hazırladığı konsept tasarımı, oldukça etkileyici özelliklere sahip.

Modüler bir tasarımla gelen profesyonel bir cihaz tasarlayan şirket, Mac Pro’yu, kimilerince çöp kutusuna benzetilen tasarımından önünde Touch Bar bulunan dik bir Mac Mini’ye çevirmiş. Orta kısmı dönebilen tasarımı sayesinde kullanıcılar Mac Pro’ya ekran kartı, hard disk gibi ek bileşenler takabiliyorlar. Ayrıca iPhone’un aksine Mac Pro, 3.5 mm kulaklık girişi ile geliyor.

Her ne kadar Mac Pro’nun yeni konsept tasarımı epey ilgi çekse de Apple’ın Mac Pro ile ilgili aklında ne olduğunu henüz kimse bilmiyor. Yeni Mac Pro muhtemelen bu tasarımla gelmeyecek ancak nasıl tasarlanırsa tasarlansın, daha üzerinde çok konuşulacak gibi görünüyor.

CURVED’in hazırladığı Mac Pro konsept tasarımının videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

  • Hakkında ates_kqual202

    Cevapla

    Scroll To Top