Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Mac / iMac / Macbook / Mac Mini / Yeni MacBook bilgisayarlarda klavye yerine dev bir touchpad olabilir
Yeni MacBook bilgisayarlarda klavye yerine dev bir touchpad olabilir

Yeni MacBook bilgisayarlarda klavye yerine dev bir touchpad olabilir

Apple’ın son patentiyle birlikte MacBook’lar için geleneksel fiziksel klavye dönemi sona erecek gibi görünüyor. Zero Travel olarak adlandırılan patent “bir elektronik cihaz için güce duyarlı giriş yapısı” olarak açıklanıyor. Aynı zamanda klavye ve trackpad içerecek şekilde özelleştirilebilir ve programlanabilir dev bir touchpad olarak da tanımlanıyor.
 

Ayrıca Bkz.Apple Watch 2 daha ince olacak

Konsepte göre yüzey üzerinde hiçbir fiziksel tuş olmayacak. Basınca duyarlı olması dokunsal geribildirim kullanararak tanımlama yapabileceği anlamına geliyor. Özelleştirilebilir yapısının da büyük bir avantaj sağlayacağı kesin. Örneğin bir elektronik tabloyu açtığınızda, nümerik klavye görünebilir ve bir metin gireceğiniz zaman da yok olabilir. Aynı zamanda kullanıcılar bir fotoğraf düzenlerken trackpad’in büyüklüğünü istedikleri şekilde özelleştirebilirler.
 
Touchpad aynı zamanda tuşların nerede olduğunu anlamamız için aydınlatılmış mikro deliklere sahip olacak. Bunun daha önce Apple’ın Macbook’lara dahil ettiği arkadan aydınlatmalı tuşlara benzer olacağı ifade ediliyor. Sonuç olarak bu hala bir patent ve Apple’ın bu klavyeyi sunup sunmayacağını hep birlikte göreceğiz. Ancak bugüne kadar gün ışığına çıkan çoğu patent henüz gerçeğe dönüşmüş değil. Bu tip yeniliklerin raflara yansıması genellikle uzun yıllar alıyor.
 
 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top