Son Haberler
Buradasınız: Anasayfa / Mac / iMac / Macbook / Mac Mini / Yeni Macbook Pro’dan haber var
Yeni Macbook Pro’dan haber var

Yeni Macbook Pro’dan haber var

 
Apple’ın üst seviye Mac modelleri için beklenen güncelleme çok yakında gelebilir. Son yıllarda donanımsal düzenlemelerin ve büyüyen pil kapasitesi dışında çarpıcı bir yenilik sunmayan Macbook Pro’ların bu yıl gelecek modellerde daha ilgi çekici ayrıntılar taşıyacağı konuşuluyor.

 

İddialar arasındaki en çarpıcı detay ise OLED teknolojisi. İddialara göre Apple, Macbook Pro’larda OLED ekrana yer verecek ancak bu OLED ekran, cihazın ekranında değil klavyenin üst kısmında yer alacak. Bu değişiklik ile mevcuttaki kısayolları daha dar bir alanda kullanma imkanı tanımanın yanı sıra kullanıcının kendi ihtiyaçları ölçeğinde bu alanı konfigüre edebilmesi sağlanacak. Ayrıca klavye için ayrılan alan biraz daha küçülecek.

 

Ayrıca Bkz.Apple CEO’sundan tarihi itiraf “iPhone çok pahalı, düşürmeye çalışacağız” 

Güvenlik ve pratiklik sağlaması adıan Apple’ın Touch ID özelliğini yeni Macbook modellerinde görmeye başlayabiliriz. Ek olarak Pro serisine dahil ürünlerin daha hafif ve ince olmasını sağlayacak yeni metal menteşe tasarımı, modellerin sağlamlığını da artıracak.

 

2016 yılı sonuna doğru resmiyet kazanıp satışa sunulması beklenen Macbook Pro modelleri USB-C, Thunderbolt 3, daha büyük kapasiteli batarya gibi yenilikler ile gelebilir. Ayrıca 12inçlik Macbook modelindeki tasarım anlayışı, bu kez Pro çizgileriyle karşımızda olacaktır diye düşünüyoruz. Yeni Pro ailesi 13inç ve 15inç ekran boyutuna sahip olacak.

 

sizlere tuzlabilgisayarci.net farkıyla sunulmuştur. Tuzla Bilgisayar

Hakkında ates_kqual202

Cevapla

Scroll To Top